Další tři zápasy už o víkendu, Storm jede do Nového Jičína, Olomouce a Přerova

05.05.2017 | David Mencl

Vstup do sezóny 2017 zvládli hráči Stormu dobře, když na domácí půdě porazili Uherský Brod a Boskovice a nestačili pouze na Zlín. Do tabulky si tak připsali šest bodů, díky kterým se aktuálně drží na pátém místě. Následující program zavede Pražany na Moravu, kde se postupně střetnou s Novým Jičínem, Olomoucí a Přerovem.


Hned první zápas nové sezóny se Stormu sice příliš nevydařil, když v hale na Praze 11 nestačil na Zlín, následně však přišla dvě utkání, ve kterých podal lepší výkon a už nezaváhal. Hráči v šedých dresech nejdříve nasázeli Uherskému Brodu deset gólů, na což navázali v nedělním utkání. Ani Boskovicím nedovolili překvapení a v klidu si pohlídali zisk dalších tří bodů.

6.5. IHC Nový Jičín – IHC Roller Storm Praha 13:00

Prvním soupeřem Stormu bude během následujícího víkendu Nový Jičín. Ten začal sezónu velmi dobře, když si poradil s Černošicemi, kterým navíc dovolil skórovat jen třikrát. Ve stejný den si připsal další vítězství na hřišti Hradce Králové a v neděli přidal i přesvědčivou výhru na hřišti Brna.

Novému Jičínu se podařilo skloubit dravé mládí a zkušené hráče ve středním věku. Zatím to funguje na jedničku, díky čemuž se Moravané drží na třetí příčce jen o skóre za Berounem a Kladnem. Vedle zkušeného Ostřížka, Sluštíka nebo Gebauera se skvěle ukazují i mladíci, kteří v ledním hokeji zářili v posledních letech v mládeži Třince. Mezi ně patří Ondřej Kovařčík, Christov, Flok nebo Zahradníček.

6.5. IHC Tempish Olomouc – IHC Roller Storm Praha 18:00

Jako loňský mistr vstupovali do nového ročníku Stilmat extraligy hráči Olomouce. Ta si počínala v loňské sezóně suverénně a ve finále rozprášila Brno dvanácti góly. V dosavadním letošním ročníku ale zatím nepůsobí příliš jistě. Dokázala sice všechny tři utkání vyhrát, hned v tom prvním však proti Brnu až po prodloužení. Na hřišti Černošic museli Olomoučtí o výhru bojovat až do konce, podobné to bylo i v Hradci Králové.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je po třech zápasech Jakub Čuřík, který stihl posbírat už devět bodů, na nejlepší hráče celé extraligy přesto poměrně významně ztrácí. Špatně si v týmu z Hané nevede ani Lubomír Korhoň nebo David Roupec.

7.5. IHC Night Birds Přerov – IHC Roller Storm Praha 13:30

Nedělním soupeřem Stormu bude Přerov, kterému se zatím vůbec nedaří. Do tabulky si stále ještě nepřipsal ani jeden bod, na který ještě čekají i Boskovice a Uherský Brod. Přerovští však neodehráli vůbec špatně zápasy, z Hradce Králové si odvezli jen těsnou porážku 2:3 a podobně si vedli i na hřišti Brna, kterému podlehli 5:6. Pouze duel proti Černošicím nabídl větší brankový rozdíl.

Night Birds mají velkou smůlu, když dvakrát sahali alespoň po bodu za remízu v základní hrací době, ani jednou to však nedotáhli. Velkým pozitivem však jsou výkony Mikuláše Zbořila, který jako obránce posbíral už devět bodů a společně se se dvěma berounskými obránci dělí o pozici nejproduktivnějšího defenzivního hráče.

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS