Další tři zápasy už o víkendu, Storm jede do Nového Jičína, Olomouce a Přerova

05.05.2017 | David Mencl

Vstup do sezóny 2017 zvládli hráči Stormu dobře, když na domácí půdě porazili Uherský Brod a Boskovice a nestačili pouze na Zlín. Do tabulky si tak připsali šest bodů, díky kterým se aktuálně drží na pátém místě. Následující program zavede Pražany na Moravu, kde se postupně střetnou s Novým Jičínem, Olomoucí a Přerovem.


Hned první zápas nové sezóny se Stormu sice příliš nevydařil, když v hale na Praze 11 nestačil na Zlín, následně však přišla dvě utkání, ve kterých podal lepší výkon a už nezaváhal. Hráči v šedých dresech nejdříve nasázeli Uherskému Brodu deset gólů, na což navázali v nedělním utkání. Ani Boskovicím nedovolili překvapení a v klidu si pohlídali zisk dalších tří bodů.

6.5. IHC Nový Jičín – IHC Roller Storm Praha 13:00

Prvním soupeřem Stormu bude během následujícího víkendu Nový Jičín. Ten začal sezónu velmi dobře, když si poradil s Černošicemi, kterým navíc dovolil skórovat jen třikrát. Ve stejný den si připsal další vítězství na hřišti Hradce Králové a v neděli přidal i přesvědčivou výhru na hřišti Brna.

Novému Jičínu se podařilo skloubit dravé mládí a zkušené hráče ve středním věku. Zatím to funguje na jedničku, díky čemuž se Moravané drží na třetí příčce jen o skóre za Berounem a Kladnem. Vedle zkušeného Ostřížka, Sluštíka nebo Gebauera se skvěle ukazují i mladíci, kteří v ledním hokeji zářili v posledních letech v mládeži Třince. Mezi ně patří Ondřej Kovařčík, Christov, Flok nebo Zahradníček.

6.5. IHC Tempish Olomouc – IHC Roller Storm Praha 18:00

Jako loňský mistr vstupovali do nového ročníku Stilmat extraligy hráči Olomouce. Ta si počínala v loňské sezóně suverénně a ve finále rozprášila Brno dvanácti góly. V dosavadním letošním ročníku ale zatím nepůsobí příliš jistě. Dokázala sice všechny tři utkání vyhrát, hned v tom prvním však proti Brnu až po prodloužení. Na hřišti Černošic museli Olomoučtí o výhru bojovat až do konce, podobné to bylo i v Hradci Králové.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je po třech zápasech Jakub Čuřík, který stihl posbírat už devět bodů, na nejlepší hráče celé extraligy přesto poměrně významně ztrácí. Špatně si v týmu z Hané nevede ani Lubomír Korhoň nebo David Roupec.

7.5. IHC Night Birds Přerov – IHC Roller Storm Praha 13:30

Nedělním soupeřem Stormu bude Přerov, kterému se zatím vůbec nedaří. Do tabulky si stále ještě nepřipsal ani jeden bod, na který ještě čekají i Boskovice a Uherský Brod. Přerovští však neodehráli vůbec špatně zápasy, z Hradce Králové si odvezli jen těsnou porážku 2:3 a podobně si vedli i na hřišti Brna, kterému podlehli 5:6. Pouze duel proti Černošicím nabídl větší brankový rozdíl.

Night Birds mají velkou smůlu, když dvakrát sahali alespoň po bodu za remízu v základní hrací době, ani jednou to však nedotáhli. Velkým pozitivem však jsou výkony Mikuláše Zbořila, který jako obránce posbíral už devět bodů a společně se se dvěma berounskými obránci dělí o pozici nejproduktivnějšího defenzivního hráče.

 
Aktuální články
Frodl a Kverka byli nominování na MS v Bratislavě

Už v neděli se rozjedou první zápasy na mistrovství světa IIHF a do hry se dostanou i Češi. Za ty budou nastupovat i dva hráči Stormu,...

 
Béčko vyhrálo západní divizi, zahraje si tak na Final Six

Během základní části nenašli přemožitele a velká část týmu si stihla z Itálie přivést medaili z mistrovství světa...

 
V posledním utkání přehrálo béčko Rakovník

Ve středu se v dohrávce postavili hráči béčka proti poslednímu soupeři v základní části. Tím byl Rakovník, který si mohl v případě...

 
Béčko si v dohrávce zápasu s Rakovníkem připsalo těsné vítězství
 
Béčko i napodruhé rozstřílelo Warriors, tentokrát devatenácti góly
 
Devět hráčů Stormu reprezentuje na mistrovství světa veteránů!
 
Znovu vítězství! Béčko rozstřílelo Novou Paku deseti góly
 
Béčko si poradilo s Lomnicí nad Popelkou hlavně díky povedené první čtvrtině
 
Storm po boji končí ve čtvrtfinále, ve vyrovnané sérii nestačil na Nový Jičín
 
Storm otočil vývoj prvního čtvrtfinále a ujal se vedení v sérii
 
Utkání
Muži "A" | Sobota 10.06.2017, 18:30
IHC Nový Jičín - IHC Roller Storm Praha
4:1 (2:0, 0:0, 1:0, 1:1)
 
Muži "B" | Středa 21.06.2017, 20:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Rakovník
12:2 (2:1, 3:1, 3:0, 4:0)
 
Junioři | Neděle 12.06.2016, 16:00
IHC Čerti Kladno - IHC Roller Storm Praha
4:5 ()
 
Ženy | Sobota 31.05.2014, 14:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Slavia Praha
1:6 ()
 
Muži | Sobota 11.04.2015, 12:20
IHC Rakovník - IHC Roller Storm Praha
2:7 ()
 
 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS