Byly to nervy, ale zvládli jsme to, říká trenér Pavel Würtherle

06.06.2017 | David Mencl

První zápas zvládnutý na jedničku, ve druhém špatná koncovka a v prodloužení velké neproměněné šance na obou stranách. A pak to přišlo. Samostatné nájezdy, které rozhodnou o osudu obou týmů. Storm zvládl vypjatou situaci lépe a nakonec v historickém momentu vybojoval premiérový postup do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Novým Jičín. V rozhovoru se rozpovídal trenér áčka Pavel Würtherle.


Jaké jsou pocity po postupu mezi osm nejlepších?

Jsem rád že je to za námi, ale zbytečně jsme si to celé zkomplikovali. Musím pochválit hráče, kteří to do jednoho odmakali až do konce. V prodloužení mohlo Brno několikrát slavit, ale obrovskou obětavostí jsme osmifinále dotáhli až k nájezdům, ve kterých jsme byli šťastnější.

První a druhý zápas nabídly rozdílnou podívanou, v čem byl mezi oběma duely největší rozdíl?

Je to přesně o tom, že se to hraje na dva zápasy. Když v prvním utkání někdo vede o tři nebo čtyři góly, tak se ten druhý celek začne šetřit a to se pak projeví. Sic jsme si něco před tím druhým duelem řekli, dostali jsme však tři góly a to se pak strašně těžko otáčí.

S čím jste vstupovali do prodloužení?

Chtěli jsme rozhodnout, určitě jsme nechtěli vyčkávat na nájezdy. Na druhou stranu jsme se nemohli vrhnout jen do útoku, protože soupeř se dokázal dostat do rychlých protiútoků, což nám během osmifinále několikrát ukázal. Hlavně jsme si dávali pozor na špatné odrazy, aby se Brno jednoduše nedostávalo do brankových příležitostí. Bylo to jen o jednom gólu, nakonec jsme byli šťastnější my.

Ve čtvrtfinále budete hrát v Novém Jičíně, co od soupeře očekáváte?

Pro nás to bude určitě hezký výlet (směje se), ale na hřišti to nebude nic jednoduchého. My jsme s nimi hráli na začátku základní části a mají hodně mladých kluků, takže jsou hodně brusliví. Všichni se dají porazit, ale nedokážu přesně odhadnout, jak se bude čtvrtfinále vyvíjet. Uvidíme.

 
Aktuální články
Myslíme na budoucnost

O nejmenší naděje jsme se rozhodli rozšířit naší členskou základnu. Po několikaleté práci s juniorským týmem pořádáme rozsáhlý...

 
Béčko vybojovalo titul šampióna 1.ligy !!!

Prvoligový tým se již po osmé v řadě probojoval na finálový turnaj 1.ligy a svojí účast přetavil do nejcenějšího kovu. Šampiónem...

 
Dvě výhry nad JsmeInline nás posunuli na finálový turnaj

Nedělní domácí zapas a úterní dohravka s nováčkem soutěže IHC JsmeInline rozhodovali o tom, jestli se probojujeme na finálový turnaj....

 
Medailový sen končí ve čtvrtfinále
 
Porážka v prvním utkání čtvrtfinále
 
Play-off je tady !!!
 
Šesti bodový víkend
 
Z Hořovic vezeme výhru
 
Z domácích zápasů výhra a prohra
 
Storm ovládl derby !!!
 
Utkání
Muži "A" | Pátek 01.06.2018, 19:00
IHC Prague Rats - IHC Roller Storm Praha
4:6 (1:1 , 0:1 , 2:3 , 1:1)
 
Muži "B" | Středa 13.06.2018, 19:00
IHC Warriors Praha - IHC Roller Storm Praha
0:18 (0:2 , 0:4 , 0:4 , 0:8)
 
Junioři | Sobota 09.06.2018, 15:30
IHC Roller Storm Praha - HC Boskovice
9:3 (3:1 , 6:2)
 
Ženy | Sobota 31.05.2014, 14:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Slavia Praha
1:6 ()
 
Muži | Sobota 11.04.2015, 12:20
IHC Rakovník - IHC Roller Storm Praha
2:7 ()
 
 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS