V úvodním utkání sezóny výhra za dva body

05.05.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

Fanoušci inline hokeje ve Zlíně viděli hned na úvod Stilmat extraligy parádní přestřelku. Domácí Devils se dokázali z třígólové ztráty dostat až do vedení, Storm ale opět vyrovnal a nakonec si po prodloužení připsal dva body.

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný, šlo poznat, že jde o první ostrý zápas v sezoně. Důkazem toho je, že první gól padnul až v polovině první třetiny. Vráblík vybruslil s pukem a položil si Stojara. Jakubu Frodlovistačilo jen dorazit puk do poloodkryté branky.

Následně přišla silná minuta Zdeňka Petráše. Petráš nejprve procedil kotouč mezi betony Stojara. Z následného vhazování se ujal puku, prokličkoval zlínskou obranou a blafákem podruhé překonal Stojara. Devils tak prohrávali už o tři góly. Krátce před koncem první čtvrtiny Zlín snížil. Valášek přihrál Jiřímu Karafiátovi, který příklepem překonal Frodla.

I druhou čtvrtinu začali lépe hosté. V patnácté minutě našel Vráblík přesnou přihrávkou na osu hřiště Dominika Bílka, který zavěsil kotouč pod horní tyč. Krátce na to ale přišla odpověď Devils. Jan Vyoral se vydal do útoku po levé straně a mezi rukou a tělem propálil Frodla.

Pražané následně dostali příležitost přesilové hry a tu dokázali využít. Zdeněk Petráš střelou překonal Stojara a zkompletoval tak svůj hattrick. Na druhé straně přišla rychlá reakce v podání Michaela Hlaváče, který dostal přesnou přihrávku od Janeby. I Devils dostali příležitost hrát přesilovku a stejně jako jejich soupeř byli úspěšní. Na konci bleskové kombinace stál Lukáš Valášek, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Frodla. Na závěr druhé čtvrtiny měl Pavel Klhůfek šanci vyrovnat z trestného střílení. Kličkou si položil Frodla, následně ale přestřelil branku.

Do druhé půlky zápasu Zlín vyměnil brankáře. Lukáše Stojara nahradil Daniel Huf. A právě Huf neměl příliš šťastný vstup do utkání. Pavel Würtherle vystřelil na Hufa, od kterého se odrazil kotouč do vzduchu a následně spadnul přesně na hokejku pražského forvarda, který puk jen dorazil do branky. Tři minuty před koncem třetí čtvrtiny se Zlín zásluhou Richarda Kobylíka opět dotáhnul na rozdíl jednoho gólu.

Pak ale opět udeřili hosté. Dominik Frodl po celý zápas držel svými zákroky Storm, přispěl ale i asistencí. A to konkrétně na gól Pavla Wüchterleho. Osmý gól Stormu a celkově svůj čtvrtý zásah následně přidal Zdeněk Petráš. Krátce před koncem třetí čtvrtiny ještě snížil šestým gólem Devils Jiří Karafiát.

V poslední čtvrtině se ještě domácí pokusili utkání zdramatizovat. Po konci přesilové hry zůstali domácí v tlaku, ze kterého plynul kontaktní gól. Na konci rychlé kombinace stál David Hrazdira, kterému stačilo jen zasunout kotouč do odkryté klece. Devils se snažili v závěru srovnat skóre zápasu, odvolali Hufa a hráli v šesti. A pouhých sedm vteřin do konce se jim to povedlo! Jaroslav Janeba si ze vzduchu zpracoval puk přesnou střelou překonal Frodla a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení dostali hosté velkou výhodu přesilové hry. A tu dokázali využít. V čase 51:21 rozhodl zápas svým gólem Martin Matějček. Storm si tak odvezl ze Zlína o bod více.

Pavel Würtherle (trenér, Roller Storm Praha): „Byl to druhý zápas během jednoho dne a tempo bylo o něco pomalejší. Vyzdvihl bych zejména výkon našeho brankáře, který skvěle zachytal a dokonce si připsal dvě asistence během zápasu. Celkově se nám dařilo a hráli jsme jako jeden celek. Důležitá byla komunikace a hra z obrany.“

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS