Áčko si poradilo s Eagles a zůstává neporaženo

09.05.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

Ve sváteční úterní odpoledne se v Praze 11 utkaly celky domácího Roller Stormu a hostujících Eagles. Toto utkání bylo velmi dramatické, oba týmy se předháněly ve střílení gólů a častokrát se dostávali i do velmi těsného rozdílu. Nakonec však domácí Roller Storm nezaváhal a svého hanáckého soupeře přehrál 8:5

Do zápasu daleko aktivněji vstoupili domácí hokejisté, kteří se již v druhé minutě ujali vedení po rychlém brejku Dominika Bílka. Ve své vysoké aktivitě pražský celek pokračoval i delší dobu, což využil  další dvě gólové trefy. Zdeněk Petráš si v páté minutě počkal, až gólman hostí spadne na zem a pak ho bez obtíží obhodil. O minutu později se gólově prosadil Natan Vráblík, který vymetl úplně volný prostor brankoviště. Za stavu 3:0 se hra víceméně uklidnila. Některé šance si připsal i hostující Olomouc. Přinesla i jednu poněkud kuriózní akci, kdy sudí Jílek nechtěně srazil domácího Vráblíka.

Do druhé periody vstoupil opět aktivněji Roller Storm. První gól této čtvrtiny však padl od hráčů Olomouce. Velmi rychle se před brankoviště dostal Michal Šímo, který z jeho hranice propálil puk za brankovou čáru. Na což ale Pražané rychle dokázali zareagovat. Ihned z vhazování vyjel proti brance Hanáků Dominik Bílek, který si připsal svou druhou trefu. Přestřelka mezi oběma celky pokračovala využitou přesilovkou Hanáků v podání Pavla Handla. Na obou stranách následně došlo k několika střeleckým pokusům, z nichž pouze jeden byl úspěšný. Téměř nehlídán se Pavel Handl dostal do mezikruží, odkud přesně propálil pražského gólmana. Do šaten pak odcházel pražský tým pouze s jednobrankovým náskokem za stavu 4:3.

Třetí čtvrtina začala znovu větší aktivitou pražského týmu. Tentokrát však neměla celkem dlouhého trvání, neboť Olomouc dokázala převzít herní otěže. Částečně se oba celky střídaly v útočných situacích, ty vážnější ale přicházely ze strany hostujícího týmu. Naproti tomu první gólová šance třetí čtvrtiny přišla od Roller Stormu. O ní se postaral Jiří Dostál, který obdržel celkem povedenou přihrávku do mezikruží. Do konce čtvrtiny měly oba týmy vyvážené množství šancí, které ale povětšinou narážely na oba pozorné gólmany.

Poslední čtvrtina začala dvěma rychlými góly Roller Stormu. Z rychlého protiútoku umístil puk do soupeřovy branky Martin Matějček. Následně dokončil Vráblíkovu akci dorážkou odraženého kotouče Filip Novák. Pražský celek ve své aktivitě ale neustával, ovšem obrana Olomouce si již dávala větší pozor na jakékoliv průniky ze soupeřovy strany. V závěru se Hanákům opět povedlo zdramatizovat utkání dvěma rychlými góly, díky kterým se dostali opět na rozdíl jediného gólu. V Hauserově brance našel volnou skulinu Tomáš Sršeň, načež osamocen zakončoval Lubomír Korhoň. Olomoucký celek se následně tlačil daleko více směrem k brance, na kterou však vyzrát nedokázal. V samém závěru také odvolal gólmana. To se ale Hanákům krutě vymstilo. Přestože Zdeňka Petráše stíhal protihráč, uklidil útočník Roller Stormu bez jakýchkoliv obtíží puk do osamocené branky. Tím pojistil vítězství svého týmu na konečných 8:5.

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS