Domácí výhra nad Kladnem

21.05.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

V prvním nedělením domácím utkání jsme uspěli v souboji s Kladnem.Středočeskému soupeři jsme nasázeli deset gólů a jen třikrát inkasovali. Brankář Dominik Frodl navíc k vysokému vítězství přispěl třemi asistencemi.

Do utkání vstoupil Storm velmi dobře, když už ve 3. minutě poprvé skóroval. Kombinaci na útočné polovině zakončil ranou k bližší tyči Jiří Dostál. O chvilku později pak Petráš našel volného Filipa Nováka, který vypálil do protipohybu gólmana, a tak to rázem bylo o dva góly.

Ještě v prvním dějství však Kladno dokázalo snížit, kdy se po samostatné akci dostal do šance Tomáš Libovický a proměnil jí. Pražané ale také ještě v první dvanáctiminutovce skórovali. Klindera po vyhraném vhazování nahrál Dominiku Bílkovi, který z blízka zakončil přesně.

Na začátku druhého dějství měli Kladenští dlouhou přesilovku, ve které pálil do odkryté klece Balcar. Frodl se ale na poslední chvíli zvládl otočit a hokejkou puk zastavit. O necelou minutu později vyslal brankář Stormu do šance Petráše, ten ale v úniku bekhendem neuspěl.

Domácí se dalšího gólu dočkali až ve druhé polovině duelu, ve 26. minutě Václav Klindera uspěl v souboji o kotouč a rychlou ranou překonal Černého. O pět minut později Dominik Bílek našel volného Zdeňka Petráše, který se nikým nehlídaný nemýlil.

Za dalších pět minut rozjel útočnou akci gólman Frodl a přes Petráše se kotouč dostal až k Martinu Matějčkovi, jehož rána prolétla až do sítě. Následně se po delší době ukázali zase hosté, kteří alespoň trochu zkorigovali průběh duelu. Na konci rychlé kombinace stál Jiří Kalla.

Závěr utkání už byl z obou stran uvolněný, a tak se ve čtvrté části brankami nešetřilo. Během pouhé půl minuty se prosadili Filip Bílek a Zdeněk Petráš. Čtyři minuty před koncem se naposledy připomněli i kladenští hokejisté, střela Patrika Balcara se zastavila až v síti.

Poslední slovo si vzali domácí, když se nejdříve po bekhendové kličce radoval Martin Matějček. Na svého spoluhráče pak navázal pouhou sekundu před koncem Jiří Dostál. Ten tak završil desítku gólů Stormu.

Ohlasy po utkání:

Pavel Würtherle (IHC Roller Storm): "Jsem spokojený, že jsme předváděli to, co jsme si před utkání řekli. Výhoda také byla, že jsme od začátku vedli a mohli jsme si tak průběh zápasu kontrolovat. Spoustu šancí jsme ještě neproměnili, ale k vítězství jsme došli celkem bez problémů."

Vladimír Kameš (IHC Čerti Kladno): "Chtěl bych popřát hráčům Stormu k zaslouženému vítězství. Pro naše hráče byly oba sobotní zápasy velké škola. Jsem pyšný zejména na naše juniorské hráče, kteří odehráli v jeden den tři zápasy, přesto to zvládli velmi dobře."


 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS