Přerov nad naše síly

30.05.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

Roller Storm sice dobře začal a rychle vedl o dvě branky, jenže následně vypadl z tempa a Přerov otočil vývoj zápasu, který nakonec ovládl rozdílem osmi branek.

V úvodu utkání se na puku udržel Přerov, ale Roller Storm se ve 2. minutě prosadil hned ze své první akce, když Dohnal první střelu z mezikruží vyrazil před sebe, jenže na dorážku Filipa Bílka už nestačil – 1:0. Po pěti minutách hry to bylo již o dvě branky, rychlou akci domácích zakončoval přesně ze středu hřiště Zdeněk Petráš – 2:0.

Přerov ve druhé čtvrtině nejprve ubránil vlastní oslabení a pak započal cestu za obratem, když se z rychlého útoku po nahrávce od Requena prosadil Martin Gremlica – 2:1. O necelé dvě minuty později už bylo srovnáno, Jergl nahrál z pravé strany na střed nikým nebráněnému Mikuláši Zbořilovi, jenž měl dostatek času na zakončení a zápěstím poslal puk přesně k levé tyči – 2:2. Přerov se na rozdíl od svého soupeře v početní výhodě prosadil, Zbořilovu střelu mířící mezi betony Hauser vyrazil, puk se však odrazil k Aleši Jerglovi, který z první zakončoval do horní části branky – 2:3. V závěru první poloviny zápasu hosté oskočili na rozdíl dvou branek, rychlý ťukes při přečíslení tři na jednoho zakončil z levého kruhu Mikuláš Zbořil – 2:4.

Na začátku další periody mohl navyšovat skóre při samostatném úniku Zdráhal, jenže jeho zakončení šlo pouze do tyče. Roller Storm se dotáhl na rozdíl jediné trefy, když Dominik Bílek prošel středem hřiště a zakončil bekhendem nad lapačku gólmana – 3:4. Jenže Night Birds za necelé tři minuty znovu odskočili, Josafat Triana usměrnil puk v předbrankovém prostoru mezi tři tyče po nahrávce z levé strany od Indráka – 3:5. I druhou přesilovku Přerov využil, souhru na jeden dotek zakončil střelou mezi betony brankáře Martin Gremlica – 3:6. Přesně minutu před koncem třetí čtvrtiny navyšoval náskok na čtyři branky u levé tyče číhající Tomáš Zdráhal – 3:7.

Přerov pokračoval ve své hře a na začátku poslední čtvrtiny se znovu prosadil, tentokrát se o to postaral z předbrankového prostoru Tomáš Zdráhal – 3:8. Pražané rychle odpověděli, rozjeli rychlou akci, Dostál nahrál puk křižnou přihrávkou od pravého mantinelu Dominiku Bílkovi, jenž prostřelil Dohnala na bližší tyč – 4:8. Netrvalo ani minutu a znovu se měnilo skóre, vrácení pětigólového rozdílu zařídil Josafat Triana – 4:9. Gólové hody pokračovaly i nadále, rychlé přečíslení Night Birds zakončil odrazem puku o pravou tyč Aleš Jergl– 4:10. Ve 45. minutě skončil další rychlý útok Přerova brankou, Jergl nahrál na střed Eduardu Requenovi, jenž šel sám na gólmana, kterého si položil na hrací plochu a následně zakončil za něj – 4:11. Debakl uzavřel svou přesnou trefou Daniel Indrák – 4:12.

Tomáš Würtherle (trenér IHC Roller Storm Praha): „Dobře jsme začali, ale pak jsme úplně přestali hrát to, co jsme si řekli. Hráli jsme úplně přesný opak, Přerov je zkušený tým a bohužel svými chybami jsme mu nabídli šance ke skórování, protože do té doby, co jsme byli na puku, neměli šanci. My máme body nahrané, necháme hlavu nahoře a soustředíme se na zítřejší zápas.“

Martin Gremlica (IHC Night Birds Přerov): „Začali jsme trochu vlažně a dostali jsme dva góly, ale potom jsme začali hrát správně takticky a myslím si, že jsme byli lepším týmem. Dali jsme pár gólů hlavně ve třetí čtvrtině, kdy se zápas zlomil. Domácí znervózněli a pak už jsme si to pohlídali, každý si snad dal gól, takže pro nás spokojenost.“

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS