Medailový sen končí ve čtvrtfinále

17.06.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

Inline hokejisté Olomouce zvládli lépe i odvetu čtvrtfinálové série s Roller Storm Praha. Domácí sice v závěrečné čtvrtině dotáhli dvoubrankové manko a srovnali na 3:3, ovšem na zásah Davida Roupece už odpověď nenašli.

Zápas začal pro Eagles výborně. Už v čase 2:13 tak otevřel skóre David Roupec a o 50 sekund později se prosadil po individuální akci i Jakub Cik. Zaskočeným Roller Storm pak pomohla i tyčka a mohli být tedy rádi, že po úvodní čtvrtině platil stav 0:2.

Hned po minutě druhé čtvrtiny pak našel Boitard Lubomíra Korhoně a ten nedal Frodlovi šanci. Poté mohl navýšit skóre Cik, jenž trefil jen tyč a domácí osvědčili pravidlo nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku propálil Sedláře Zdeněk Petráš, jenž zvýšil na 1:3. To bylo i poločasové skóre, mimo jiné i proto, že Handl nájezd na Frodla neproměnil.

Od třetí čtvrtiny se hosté zaměřili především na obranu. Akce soupeře výborně rozbíjeli ve středním pásmu a Roller Storm stříleli spíše z dálky. To Hanáci vyráželi do občasných brejků a po jednom z nich lízalo zakončení Cika tyčku.

Podobný obraz hry byl k vidění i v závěrečné čtvrtině. Ve 41. minutě však přeci jen prolomil střelecké trápení pražského týmu Martin Matějček, jenž se z první opřel do přihrávky Petráše a snížil. O minutu později se navíc prosadil také Natan Vráblík a hosté museli sáhnout po oddechovém čase. V té chvíli to vypadalo, že by nabuzení Roller Storm mohli dokonat i obrat, zapomněli však na zadní vrátka. Jakub Čuřík ještě v souboji tváří v tvář nepřekonal Frodla, ale volný puk stačil dojet David Roupec a ten si už rady věděl. Domácím už nepomohla k vyrovnání ani dvouminutová hra bez gólmana a postup do final four tak slav&iac ute; př ekvapivě olomoučtí Eagles.

Tomáš Würtherle (manažer Roller Storm): Teď v nás samozřejmě převládá obrovské zklamání, protože sezónu jsme měli rozjetou parádně. V obou dnešních zápasech se nám nepovedlo to co se nám dařilo ve všech předchozích zápasech a to vstřelit úvodní branku a uklidnit se. Dnešní zápasy zdobili vynikající výkony obou brankářů a bylo jasné, že každá branka může být klíčová. My jsme bohužel svoje šance nevyužili a když se Olomouc dostala do vedení, bylo těžké dotahovat. Soupeř má ohromně zkušený tým a my jsme hráli bez 4 hráčů základní sestavy, což bylo také znát, přesto si myslím, že série byla vyrovnaná a vyhrál šťastnější tým. Nezbývá nám než soupeři pogratulovat k postupu. Z toho co jsme letos v sezóně dokázali, můžeme čerpat do budoucna a rozhodně máme hlavy na hoře.


Jakub Čuřík (kapitán Eagles Olomouc): Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Ne nadarmo byli soupeři druzí po základní části. Poté, co jsme přešli přes předkolo, jsme už splnili cíl a už neměli co ztratit. Oba týmy měly výborné gólmany, chytali fantasticky. My v obou zápasech dokázali po snížení nebo vyrovnání soupeře zase hned odskočit a to bylo rozhodující. Odehráli jsme asi dva nejlepší zápasy za poslední tři roky.


 
Aktuální články
Béčko vybojovalo titul šampióna 1.ligy !!!

Prvoligový tým se již po osmé v řadě probojoval na finálový turnaj 1.ligy a svojí účast přetavil do nejcenějšího kovu. Šampiónem...

 
Dvě výhry nad JsmeInline nás posunuli na finálový turnaj

Nedělní domácí zapas a úterní dohravka s nováčkem soutěže IHC JsmeInline rozhodovali o tom, jestli se probojujeme na finálový turnaj....

 
Porážka v prvním utkání čtvrtfinále

První utkání čtvrtfinálové série Stilmat extraligy mezi Roller Storm Praha a Eagles Olomouc zvládli lépe hostující Hanáci. Ti zvítězili...

 
Play-off je tady !!!
 
Šesti bodový víkend
 
Z Hořovic vezeme výhru
 
Z domácích zápasů výhra a prohra
 
Storm ovládl derby !!!
 
Základní část extraligy jde do finiše, v závěru nás čeká Derby
 
Béčko vítězně z Rakovníka
 
Utkání
Muži "A" | Pátek 01.06.2018, 19:00
IHC Prague Rats - IHC Roller Storm Praha
4:6 (1:1 , 0:1 , 2:3 , 1:1)
 
Muži "B" | Středa 13.06.2018, 19:00
IHC Warriors Praha - IHC Roller Storm Praha
0:18 (0:2 , 0:4 , 0:4 , 0:8)
 
Junioři | Sobota 09.06.2018, 15:30
IHC Roller Storm Praha - HC Boskovice
9:3 (3:1 , 6:2)
 
Ženy | Sobota 31.05.2014, 14:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Slavia Praha
1:6 ()
 
Muži | Sobota 11.04.2015, 12:20
IHC Rakovník - IHC Roller Storm Praha
2:7 ()
 
 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS