Medailový sen končí ve čtvrtfinále

17.06.2018 | Tomáš Würtherle (Převzato od inlinehokej.cz)

Inline hokejisté Olomouce zvládli lépe i odvetu čtvrtfinálové série s Roller Storm Praha. Domácí sice v závěrečné čtvrtině dotáhli dvoubrankové manko a srovnali na 3:3, ovšem na zásah Davida Roupece už odpověď nenašli.

Zápas začal pro Eagles výborně. Už v čase 2:13 tak otevřel skóre David Roupec a o 50 sekund později se prosadil po individuální akci i Jakub Cik. Zaskočeným Roller Storm pak pomohla i tyčka a mohli být tedy rádi, že po úvodní čtvrtině platil stav 0:2.

Hned po minutě druhé čtvrtiny pak našel Boitard Lubomíra Korhoně a ten nedal Frodlovi šanci. Poté mohl navýšit skóre Cik, jenž trefil jen tyč a domácí osvědčili pravidlo nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku propálil Sedláře Zdeněk Petráš, jenž zvýšil na 1:3. To bylo i poločasové skóre, mimo jiné i proto, že Handl nájezd na Frodla neproměnil.

Od třetí čtvrtiny se hosté zaměřili především na obranu. Akce soupeře výborně rozbíjeli ve středním pásmu a Roller Storm stříleli spíše z dálky. To Hanáci vyráželi do občasných brejků a po jednom z nich lízalo zakončení Cika tyčku.

Podobný obraz hry byl k vidění i v závěrečné čtvrtině. Ve 41. minutě však přeci jen prolomil střelecké trápení pražského týmu Martin Matějček, jenž se z první opřel do přihrávky Petráše a snížil. O minutu později se navíc prosadil také Natan Vráblík a hosté museli sáhnout po oddechovém čase. V té chvíli to vypadalo, že by nabuzení Roller Storm mohli dokonat i obrat, zapomněli však na zadní vrátka. Jakub Čuřík ještě v souboji tváří v tvář nepřekonal Frodla, ale volný puk stačil dojet David Roupec a ten si už rady věděl. Domácím už nepomohla k vyrovnání ani dvouminutová hra bez gólmana a postup do final four tak slav&iac ute; př ekvapivě olomoučtí Eagles.

Tomáš Würtherle (manažer Roller Storm): Teď v nás samozřejmě převládá obrovské zklamání, protože sezónu jsme měli rozjetou parádně. V obou dnešních zápasech se nám nepovedlo to co se nám dařilo ve všech předchozích zápasech a to vstřelit úvodní branku a uklidnit se. Dnešní zápasy zdobili vynikající výkony obou brankářů a bylo jasné, že každá branka může být klíčová. My jsme bohužel svoje šance nevyužili a když se Olomouc dostala do vedení, bylo těžké dotahovat. Soupeř má ohromně zkušený tým a my jsme hráli bez 4 hráčů základní sestavy, což bylo také znát, přesto si myslím, že série byla vyrovnaná a vyhrál šťastnější tým. Nezbývá nám než soupeři pogratulovat k postupu. Z toho co jsme letos v sezóně dokázali, můžeme čerpat do budoucna a rozhodně máme hlavy na hoře.


Jakub Čuřík (kapitán Eagles Olomouc): Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Ne nadarmo byli soupeři druzí po základní části. Poté, co jsme přešli přes předkolo, jsme už splnili cíl a už neměli co ztratit. Oba týmy měly výborné gólmany, chytali fantasticky. My v obou zápasech dokázali po snížení nebo vyrovnání soupeře zase hned odskočit a to bylo rozhodující. Odehráli jsme asi dva nejlepší zápasy za poslední tři roky.


 
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS