Rychlý přesun a prohra v Černošicích

12.05.2019 | David Mencl

Oba celky se ještě před začátkem duelu musely vypořádat s jedním problémem. Vzhledem k tomu, že plocha v Edenu, kde se mělo původně hrát, nebyla způsobilá, muselo se narychlo najít náhradní řešení. Po dohodě se nakonec utkání uskutečnilo v Černošicích s hodinovým zpožděním. Domácí nakonec zápas zvládli lépe a Storm poměrně s klidem porazili.

Vzhledem k přejezdu všech aktérů utkání se začalo hrát o hodinu později, nic to však nezměnilo na tom, že k vidění bylo několik parádních gólů, hezkých akcí i skvělých zákroků brankářů. Jako první se střelecky prosadily Černošice, už ve 2. minutě zůstal mezi kruhy sám David Sem, který ranou k tyči otevřel skóre. O chvilku později mohl navýšit vedení Černoch, toho ale na brankové čáře vychytal Frodl.

Stormu se podařilo během necelých tří minut vývoj duelu otočit. Nejdříve se trefil z blízka Martin Matějček, kterého přesnou přihrávkou našel Petráš, následně byl úspěšný právě i Zdeněk Petráš. Ten využil práce Klindery, který mu nahrál do dobré střelecké pozice. Ještě v první části se však domácím podařilo srovnat. Přesně minutu před koncem úvodní dvanáctiminutovky se do odkryté klece trefil Michal Kluka.

A to navíc nebylo ze strany Středočechů všechno, v prvním dějství se totiž prosadili ještě jednou. V posledních sekundách totiž dostal puk do sítě Vojtěch Mikalaza asistence Černocha. Druhá čtvrtina byla o poznání opatrnější, k vidění tak nakonec byly jen dva góly. Malý našel rozjetého Jiřího Černochaa ten se nemýlil ranou po zemi. Na svého spoluhráče pak navázal Patrik Koyš, který doklepl do branky střelu Sema.

V úvodu třetí periody se podařilo Stormu vývoj trochu zdramatizovat, když v krátké době snížili na rozdíl jediného gólu. Dobrou příležitost využil nejdříve Václav Klindera, který o břevno překonal Langera, parádní kombinace pak zakončil ranou za bezmocného brankáře Zdeněk Petráš.

Domácí zlomili odpor soupeře ještě v průběhu třetí čtvrtiny, kdy si vzali tříbrankový náskok zpět. A dvěma góly se o to postaral Jiří Černoch, který tak zkompletoval hattrick. Další trefu si mohl připsat už v posledním dějství Malý, samostatný únik ale ztroskotal na připraveném Frodlovi. Z podobné příležitosti si neporadil na druhé straně ani Matějček.

Poslední jiskru naděje pro hosty vykřesal necelých sedm minut před koncem Jakub Frodl, který dokázal odražený puk usměrnit za brankovou čáru. Stormu pak už nepomohla ani hra bez brankáře, při níž naopak ještě inkasovali. Definitivním katem hostů se stal Jiří Černoch, který byl tak hlavní zbraní Černošic v tomto utkání. Konečnou podobu výsledku pak ještě v samém závěru určil Václav Krudenc.

Robin Malý (kapitán SK Černošice): „Od začátku zápasu jsme to podle mě měli pod kontrolou. Samozřejmě jsme se nevyvarovali několika zbytečných chyb, ty však neměly zásadní vliv na výsledek. Drobný problém byl s rychlou změnou místa konání zápasu, ale nemyslím si, že by to nějak mělo vliv na to utkání. Na Slavii je trochu jiná plocha, která je o dost rychlejší, takže by si na ní někteří museli nějakou dobu zvyknout.“

Pavel Würtherle (trenér IHC Roller Storm Praha): „Od nás je to pořád to samé. Nedokážeme plnit úkoly, které si před zápasem řekneme a takhle to dopadá. Máme sice několik nových kluků, na druhou stranu se některé chyby opakují každým zápasem, což nás pak stojí body, které bychom jinak mohli klidně získat.“

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS