Áčko slaví první výhru v sezoně, na domácí půdě udolalo Zlín

20.05.2019 | David Mencl

Až do šestého zápasu v sezoně si museli hráči pražského Stormu počkat na první vítězství. To se zrodilo v zápase se Zlínem, ve kterém sice museli otáčet nepříznivý stav, nakonec si už ale vedení udrželi. Stále tak mohou pomýšlet na účast alespoň v předkole play-off. Hattrick si připsal Natan Vráblík, který naskočil do letošního prvního zápasu.

Zlínu se povedlo do utkání vstoupit lépe, po necelých třech minutách se střelecky prosadil Michal Gago, když z první propálil Frodla po křižné přihrávce. Ani ne po minutě mohlo být srovnáno, pokus Würtherleho ale zastavil Huf horním koncem hokejky.

Nakonec se přece jen povedlo Pražanům vyrovnat. Matějček vyslal do úniku Zdeňka Petráše, který se v samostatném úniku nemýlil. Za pouhých čtyřiapadesáít sekund navíc domácí už vedli. Natan Vráblík přebruslil všechny protihráče a parádní kličkou nedal Hufovi šanci zasáhnout.

Storm se stihl prosadit v první části ještě jednou a znovu to byl Natan Vráblík. V oslabení si vzal kotouč, natlačil se před obránce a střelou nad beton podruhé skóroval. Ve 21. minutě se Zlínu podařilo snížit. V přesilovce nahrál Kobylík na levou stranu Lukáši Valáškovi, jehož povedený pokus zamířil přesně pod víko.

Na další trefu si museli fanoušci počkat až na začátek čtvrtého dějství, kdy se z radování zaradovali zlínští hráči. Kobylík znovu vybídl ke skórování Lukáše Valáška, který se ranou ke vzdálenější tyči ani tentokrát nemýlil.

Vedení Stormu vrátil necelých šest minut před koncem Pavel Würtherle. Ten se opřel do kotouče mezi kruhy a tvrdou ranou ho poslal přesně pod horní tyčku. O padesát sekund později si podobně vedl i Jakub Frodl.

Rychle po vhazování se do šance dostal Vladimír Váňa a střelou tahem dal hostům naději na bodový zisk. Zlín tak zkusil hru bez brankáře, která jim ale nakonec příliš nepomohla. Do prázdné klece se pak totiž trefil Natan Vráblík.

Dominik Frodl (brankář IHC Roller Storm Praha): „Máme první tři body, díky čemuž stále ještě držíme šanci na vyřazovací boje. Zápas se vyvíjel, jak se vyvíjel. Dali jsme více gólů než soupeř, což rozhodlo. Hráli jsme až na výjimky velmi dobře dopředu i dozadu, takhle bychom měli pokračovat i v dalších zápasech.“

Aleš Bachánek (trenér IHC Devils Zlín): „Podle mě to byl vyrovnaný zápas, který se mohl překlopit na obě strany. Soupeř byl šťastnější.“

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS