Musíme se víc soustředit na vlastní hru, míní Dominik Frodl

01.05.2016 | Michal Toman

Storm odehrál v sobotu dvě domácí utkání. Nejprve nastoupili svěřenci Tomáše Würtherleho k zápasu s Olomoucí a o pár hodin později k utkání s Novým Jičínem. Ani v jednom zápase však nedokázali Pražané dosáhnout na body, což je dost mrzelo. „Proti Novému Jičínu nám nevyšla první půle, kdy jsme nechali soupeře utéct. To se pak těžko dohání,“ smutnil po dvouzápasové sobotě brankář Pražanů Dominik Frodl.

Jak bys zhodnotil první dvě utkání v sezoně?

První zápas jsme sehráli s Olomoucí, která byla jasným favoritem. Asi nikdo nečekal, že bychom proti ní mohli získat nějaké body, protože minulý rok skončili třetí a mají v kádru plno hráčů, kteří hrají profesionálně ve Francii. Výborně taky hrál Cadis, který nám nasázel tři góly. Myslím, že pro nás byl výsledek 3:6 dost slušný. Chtěli jsme na dobrý výkon navázat zápasem proti Novému Jičínu, ale bohužel nám moc nevyšla první půle. Na tři nebo čtyři góly z pěti jsme soupeři přihráli a pak už to bylo těžké dohnat.

Zmínil jsi amerického mistra světa v kádru Olomouce. Byl to klíčový článek, který rozhodl zápas?

Bylo znát, že hraje inline hokej celý rok. Tady hrají všichni kluci hokej a teď jsme hráli po dvou trénincích, takže proto byl lepší. Brždění je v inline hokeji přeci jen něco úplně jiného než v ledním hokeji. Navíc byl neskutečně rychlý, má šikovné ruce. Je to výborný hráč, ale hra Olomouce nestála jen na něm, protože mají v kádru ještě kluky, kteří hrají profesionálně ve Francii a hrají za národní tým. Takže Cadis Olomouci hodně pomohl, ale i bez něj by byli jasnými favority.

Proti Novému Jičínu jste sehráli vyrovnanou partii. Co nakonec rozhodlo, že jste vyšli bodově naprázdno?

Po první čtvrtině jsme prohrávali 1:3 a nechali jsme je utéct na 2:5. Naštěstí jsme dokázali těsně před koncem druhé části snížit a povedlo se nám i dostat se na rozdíl jednoho gólu. Kousali jsme, ale nepadlo nám to tam a nakonec jsme bohužel prohráli.

V zápase s Novým Jičínem jste byli poměrně dost vylučovaní. Bylo to tím, že jste neudrželi chladnou hlavu?

Je samozřejmé, že nikdo z nás nechce prohrát, ale nemělo by se nám stávat, že budeme všichni řvát na rozhodčí. Potom se nesoustředíme na hru a taky to pak podle toho vypadá. Kdybychom byli klidnější, tak jsme možná na body dosáhli.

Co je ještě potřeba zlepšit na vašem výkonu do dalších zápasů?

Nemyslím si, že bychom hráli vyloženě špatně. Jako největší negativum vnímám naše hloupá vyloučení a to, jak se soustředíme víc než na naši hru spíš na výkon rozhodčích. Jak jsem říkal, v zápase s Jičínem nás to podle mě stálo vyrovnávací gól a bodový zisk. Musíme se z toho poučit, dávat si na ta vyloučení větší pozor a hrát naši hru.

 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS