Druhé osmifinále se Stormu nevydařilo, přesto po zvládnutých nájezdech postupuje

04.06.2017 | David Mencl

Pražané ve druhém utkání osmifinálové série na dobrý výkon nenavázali a nechali Brno srovnat. Následně se tedy pokračovalo v desetiminutovém prodloužení, ve kterém se však ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat. Následné samostatné nájezdy se více vydařili Stormu, vítěznou trefu si připsal Zdeněk Petráš.

2. Osmifinále | Neděle 04.06.2017, 15:00
 

IHC Roller Storm Praha - Mission Roller Brno

1:6

1:3, 0:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Matějček (Dušek) – 1. Kubica, 10. R. Skácel (L. Skácel), 12. Kubica, 32. Drobný (Kubica), 39. Drobný (Kazlepka), 48. Drobný (L. Skácel). Rozhodčí: Barek, Pahulák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.

IHC Roller Storm Praha: D. Frodl – Klinecký, F. Bílek, D. Bílek, Petráš, Dostál, Vráblík, J. Frodl, Kverka, Novotný, Matějček, Dušek, Klindera

Mission Roller Brno: Jirkův – Kazlepka, Šebek, L. Skácel, Strýček, Rosendorf, Kachlík, Kubica, Drobný, R. Skácel, Obdržálek

Komentář
 
 
 

Druhé utkání se od začátku vyvíjelo opačně než to první. Už v první minutě poslal Brno do vedení Zdeněk Kubica. Velmi rychle mohl navýšit vedení Drobný, jenže v úniku nedokázal překonat perfektního Frodla. Storm těsný náskok soupeře toužil rychle smazat a také se to povedlo. V 6. minutě se do dobré příležitosti dostal Martin Matějček, který mířil mimo dosah brankáře.

Ještě do konce první části se však hostům podařilo vrátit do vedení. Nejdříve Lukáš Skácel našel Romana Skácela, jehož povedený pokus skončil až v síti, následně samostatnou akci zakončil přesnou ranou pod víko Zdeněk Kubica. Nejblíže brance byl ve druhé periodě Klinecký, jenže ani nadvakrát nedokázal doklepnout volný puk za již překonaného gólmana.

I přes velkou snahu se domácím nedařilo skórovat a nakonec znovu inkasovali. V 32. minutě Kubica našel rozjetého Jiřího Drobného, který ranou pod horní tyčku nedal Frodlovi šanci. Postupem času bylo jasné, že Storm už na vyrovnání nedosáhne a Brno navíc ještě dvěma góly své vedení navýšili.

Závěr utkání jasně ovládl Jiří Drobný, který nejdříve ranou o tyčku přidal svoji druhou trefu a v poslední minutě dokonal hattrick povedenou střelou z dálky. Brno tedy srovnalo sérii na 1:1, a tak se pokračovalo v desetiminutovém prodloužení.

V něm byli hosté aktivnější a vypracovali si několik vyložených příležitostí, jenže vždy skvěle zasáhl Frodl a v závěru dokonce zachránil Storm Filip Bílek, který pokus Drobného do odkryté klece srazil rukavicí nad branku.

Postupujícího tak určili samostatné nájezdy, které začínali Brňané. Jako první se rozjel Jiří Drobný, pozorného Frodla ale nepřekonal. Na druhé straně byl výrazné úspěšnější Zdeněk Petráš. Ten našel mezírku mezi betony Jirkůva. Když Obdržálek poslal kotouč do břevna, měl před sebou Václav Klindera klíčový a rozhodující moment. Kapitán Stormu se sice rozjel hodně pomalu, v pravý čas ovšem vystřelil do protipohybu Jirkůva, čímž poslal Pražany do čtvrtfinále.

 
 
 
Ohlasy

Pavel Würtherle (IHC Roller Storm Praha): „Zase jsme si to zkomplikovali, kdy první zápas se nám vydařil, ve druhém jsme hráli mnohem hůře a zachraňovat jsme to museli až v nájezdech. Kluci hlavně prodloužení odmakali a někteří hráli na hranici možností.“

 
 

Zdeněk Kubica (Mission Roller Brno): „První zápas jsme propadli, hráli jsme opravdu špatně. Do druhého utkání jsme to chtěli zlepšit, což se nám podařilo. Prodloužení i nájezdy už jsou o štěstí, které měl tentokrát soupeř. Asi jsme doplatili na to, že jsme přijeli jen v osmi lidech a v klíčových momentech nám chyběly síly.“

Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 12:30
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
9:4 (4:0 ; 2:1 ; 1:2 ; 2:1)
 
Muži "A" | Sobota 15.06.2019, 16:00
IHC Nightbirds Přerov - IHC Roller Storm Praha
6:5 (3:0 ; 1:1 ; 0:3 ; 2:1)
 
Muži "B" | Úterý 04.06.2019, 20:00
IHC Jsmeinline - IHC Roller Storm Praha
8:4 (0:2 ; 3:1 ; 3:1 ; 2:0)
 
Muži "B" | Čtvrtek 06.06.2019, 20:00
Cvočkaři Hořovice - IHC Roller Storm Praha
4:5 (1:1 ; 1:1 ; 0:2 ; 2:1)
 
Přípravka | Neděle 16.06.2019, 12:40
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
11:8 (5:4 ; 6:4)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

Praha11

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS