Play-off je tady! Storm se v osmifinále utká s Brnem

03.06.2017 | David Mencl

Základní část extraligy je minulostí, už v neděli vstoupí hráči Stormu do vyřazovacích bojů. Prvním soupeřem bude Brno, oba osmifinálové duely se budou hrát na domácím hřišti Stormu.


Jedenáct zápasů a čtrnáct bodů. Tak by se dala shrnout základní část z pohledu pražského Stormu. Během dlouhodobé části si dokázal připsat několik velmi dobrých výsledků, když si vítězství odvezl z Olomouce nebo z Černošic, pak ale přišly i horší momenty. Zejména prohra v posledním kole s Hradcem Králové nebude to, na co budou hráči Stormu vzpomínat.

Brňané na tom však byli ještě o kousek hůře. Podobně jako jejich osmifinálový soupeř dokázali přetlačit Olomouc, Černošicím pak podlehli až po boji po samostatných nájezdech. Během základní části však nestačili třeba i na poslední Uherský Brod, s kterým prohráli po prodloužení. I proto se nakonec umístili až na desáté příčce a v osmifinále budou bojovat na hřišti soupeře.

Podle konečného místa v tabulce by mírným favoritem na postup měl být Storm, při pohledu na vzájemný souboj se však očekává těžká a vyrovnaná bitva. Zápas mezi Stormem a Brnem byl totiž jediným duelem v základní části, ve kterém se poprvé skóre měnilo až po polovině hry a nakonec muselo rozhodovat prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí.

V osmifinále se Storm bude spoléhat zejména na příspěvek Daniela Klineckého a Zdeňka Petráše. Oba se totiž dokázali odpoutat od zbytku týmu a získali téměř dvojnásobek kanadských bodů než třetí v pořadí. Klinecký si stihl připsat dvaadvacet bodů, Petráš za svým spoluhráčem zaostal jen o jediný bod.

Brno má zase v týmu Jiřího Drobného, který se se svými pětadvaceti body vměstnal mezi nejlepší patnáctku celé extraligy. Za sebou nechal i kapitána svého týmu Zdeňka Kubicu, ten sice dosáhl jen na dvě desítky bodů, na druhou stranu odehrál o tři utkání méně než jeho spoluhráč.

Kterému z týmů se bude více dařit v osmifinálové sérii se dozvíme už v neděli. První zápas je na programu od 12:00, druhé utkání pak začne o tři hodiny později, tedy v 15:00.

 
Aktuální články
Myslíme na budoucnost

O nejmenší naděje jsme se rozhodli rozšířit naší členskou základnu. Po několikaleté práci s juniorským týmem pořádáme rozsáhlý...

 
Béčko vybojovalo titul šampióna 1.ligy !!!

Prvoligový tým se již po osmé v řadě probojoval na finálový turnaj 1.ligy a svojí účast přetavil do nejcenějšího kovu. Šampiónem...

 
Dvě výhry nad JsmeInline nás posunuli na finálový turnaj

Nedělní domácí zapas a úterní dohravka s nováčkem soutěže IHC JsmeInline rozhodovali o tom, jestli se probojujeme na finálový turnaj....

 
Medailový sen končí ve čtvrtfinále
 
Porážka v prvním utkání čtvrtfinále
 
Play-off je tady !!!
 
Šesti bodový víkend
 
Z Hořovic vezeme výhru
 
Z domácích zápasů výhra a prohra
 
Storm ovládl derby !!!
 
Utkání
Muži "A" | Pátek 01.06.2018, 19:00
IHC Prague Rats - IHC Roller Storm Praha
4:6 (1:1 , 0:1 , 2:3 , 1:1)
 
Muži "B" | Středa 13.06.2018, 19:00
IHC Warriors Praha - IHC Roller Storm Praha
0:18 (0:2 , 0:4 , 0:4 , 0:8)
 
Junioři | Sobota 09.06.2018, 15:30
IHC Roller Storm Praha - HC Boskovice
9:3 (3:1 , 6:2)
 
Ženy | Sobota 31.05.2014, 14:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Slavia Praha
1:6 ()
 
Muži | Sobota 11.04.2015, 12:20
IHC Rakovník - IHC Roller Storm Praha
2:7 ()
 
 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS