Play-off je tady! Storm se v osmifinále utká s Brnem

03.06.2017 | David Mencl

Základní část extraligy je minulostí, už v neděli vstoupí hráči Stormu do vyřazovacích bojů. Prvním soupeřem bude Brno, oba osmifinálové duely se budou hrát na domácím hřišti Stormu.


Jedenáct zápasů a čtrnáct bodů. Tak by se dala shrnout základní část z pohledu pražského Stormu. Během dlouhodobé části si dokázal připsat několik velmi dobrých výsledků, když si vítězství odvezl z Olomouce nebo z Černošic, pak ale přišly i horší momenty. Zejména prohra v posledním kole s Hradcem Králové nebude to, na co budou hráči Stormu vzpomínat.

Brňané na tom však byli ještě o kousek hůře. Podobně jako jejich osmifinálový soupeř dokázali přetlačit Olomouc, Černošicím pak podlehli až po boji po samostatných nájezdech. Během základní části však nestačili třeba i na poslední Uherský Brod, s kterým prohráli po prodloužení. I proto se nakonec umístili až na desáté příčce a v osmifinále budou bojovat na hřišti soupeře.

Podle konečného místa v tabulce by mírným favoritem na postup měl být Storm, při pohledu na vzájemný souboj se však očekává těžká a vyrovnaná bitva. Zápas mezi Stormem a Brnem byl totiž jediným duelem v základní části, ve kterém se poprvé skóre měnilo až po polovině hry a nakonec muselo rozhodovat prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí.

V osmifinále se Storm bude spoléhat zejména na příspěvek Daniela Klineckého a Zdeňka Petráše. Oba se totiž dokázali odpoutat od zbytku týmu a získali téměř dvojnásobek kanadských bodů než třetí v pořadí. Klinecký si stihl připsat dvaadvacet bodů, Petráš za svým spoluhráčem zaostal jen o jediný bod.

Brno má zase v týmu Jiřího Drobného, který se se svými pětadvaceti body vměstnal mezi nejlepší patnáctku celé extraligy. Za sebou nechal i kapitána svého týmu Zdeňka Kubicu, ten sice dosáhl jen na dvě desítky bodů, na druhou stranu odehrál o tři utkání méně než jeho spoluhráč.

Kterému z týmů se bude více dařit v osmifinálové sérii se dozvíme už v neděli. První zápas je na programu od 12:00, druhé utkání pak začne o tři hodiny později, tedy v 15:00.

 
Aktuální články
Frodl a Kverka byli nominování na MS v Bratislavě

Už v neděli se rozjedou první zápasy na mistrovství světa IIHF a do hry se dostanou i Češi. Za ty budou nastupovat i dva hráči Stormu,...

 
Béčko vyhrálo západní divizi, zahraje si tak na Final Six

Během základní části nenašli přemožitele a velká část týmu si stihla z Itálie přivést medaili z mistrovství světa...

 
V posledním utkání přehrálo béčko Rakovník

Ve středu se v dohrávce postavili hráči béčka proti poslednímu soupeři v základní části. Tím byl Rakovník, který si mohl v případě...

 
Béčko si v dohrávce zápasu s Rakovníkem připsalo těsné vítězství
 
Béčko i napodruhé rozstřílelo Warriors, tentokrát devatenácti góly
 
Devět hráčů Stormu reprezentuje na mistrovství světa veteránů!
 
Znovu vítězství! Béčko rozstřílelo Novou Paku deseti góly
 
Béčko si poradilo s Lomnicí nad Popelkou hlavně díky povedené první čtvrtině
 
Storm po boji končí ve čtvrtfinále, ve vyrovnané sérii nestačil na Nový Jičín
 
Storm otočil vývoj prvního čtvrtfinále a ujal se vedení v sérii
 
Utkání
Muži "A" | Sobota 10.06.2017, 18:30
IHC Nový Jičín - IHC Roller Storm Praha
4:1 (2:0, 0:0, 1:0, 1:1)
 
Muži "B" | Středa 21.06.2017, 20:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Rakovník
12:2 (2:1, 3:1, 3:0, 4:0)
 
Junioři | Neděle 12.06.2016, 16:00
IHC Čerti Kladno - IHC Roller Storm Praha
4:5 ()
 
Ženy | Sobota 31.05.2014, 14:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Slavia Praha
1:6 ()
 
Muži | Sobota 11.04.2015, 12:20
IHC Rakovník - IHC Roller Storm Praha
2:7 ()
 
 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS