Historie

Klub byl založen v roce 2008                                                                    
Od začátku své působnosti, hraje seniorské mužstvo 1. ligu.
 
" 2008 "                                                                                    
Hned v prvním roce svého působení v 1. lize, mužstvo vybojovalo bronzové medaile.
Nejprve jsme vyřadili ve čtvrtfinále 2:0 na zápasy Litoměřice. V semifinále jsme se museli sklonit před Sport Bárt Ústi n/O. V zápasech o bronz jsme nejprve podlehli Skutči 10:11, avšak v odvetě jsme zvítězili 11:6 a o zisku bronzu rozhodlo prodloužení druhého zápasu.
 
" 2009 "                                                                                    
V tomto roce jsme postoupili ze západní divize do play-off až z posledního postupového místa a následně jsme ve dvou zápasech 4:11 a 2:3 byly vyřazeni mužstvem IHC Rakovník.
 
" 2010 "                                                                                    
V následujícím roce se naše pouť soutěží uzavřela na stejném místě. Po postupu ze skupiny jsme ve čtvrtfinále narazili na mužstvo AHC Litvínov, které v celé soutěži nakonec vybojovalo stříbrné medaile, a po porážkách 5:10 a 3:8 jsme byly opět vyřazeni.
 
" 2011 "                                                                                    
I v tomto roce jsme postoupili ze skupiny do play-off, kde jsme na třetí pokus po výhrách 17:6 a 8:7 vyřadili IHC Rakovník a postoupil na finálový turnaj.
Na finálovém turnaji v Chrudimi se nám bohužel nedařilo a po čtyřech porážkách jsme obsadili konečnou pátou příčku.
 
" 2012 "                                                                                    
Poprvé jsme opustili západní divizi díky novému rozdělení soutěže, do které přibyla nová mužstva. S jedinou porážkou jsme postoupili z prvního místa ve skupině na finálový turnaj.
Na Kladenské ploše se nám však opět nepodařilo vyhrát ani jeden zápas a obsadili jsme konečnou čtvrtou příčku.
 
" 2013 "                                                                                    
Rok končící magickým číslem „13“ nám smůlu nepřinesl, naopak se stal zlomovým rokem našeho klubu. 
Vrátili jsme se do divize západ, která získala na kvalitě a vyrovnané konkurenci jsme obsadili druhou příčku o bod za Plzní a bod před Rakovníkem a potřetí v řadě jsme postoupili na finálový turnaj, který se konal v dalekém Přerově.
Na ten jsme rozhodně neodjížděli jako favorité, protože mužstva Boskovic, Plzně a Nového Jičína se netajili vysokými ambicemi v podobě postupu do extraligy. 
V prvním zápase jsme si poměrně bez potíží poradili s Boskovicemi 7:4. Hned v následujícím zápase jsme promeškali úvod a již po 13. minutách jsme prohrávali s Plzní 1:5. Pak se však mužstvo semknulo a nadechlo k obrovskému obratu a Plzeň jsme porazili 9:6. Shodou dalších výsledků jsme tak již po dvou zápasech oslavovali historické prvenství v 1. lize.
Po náročných oslavách se závěrečný zápas s Novým Jičínem dohrával pouze z povinnosti a porážka 9:10 nám radost z prvenství nezkazila.
 
" 2014 "                                                                                    
Po historické výhře v 1. lize se před novou sezonou musel management klubu rozhodnout, jak naloží s vybojovanou extraligou. Přesto, že byl ve hře i případný prodej licence, nakonec vedení zapracovalo na projektu „A“ a „B“ mužstva a v roce 2014 jsme tak obsadili jak extraligu, tak 1. ligu. Extraligové mužstvo prakticky vzniklo zcela nově, prvoligové béčko pak zůstalo ve složení, které vybojovalo historický postup.
Před zahájením sezóny jsme se představili v kvalifikační skupině Českého poháru.
Extraligový celek obsadil v základní části v divizi západ po třech výhrách předposlední místo a extraligovou příslušnost pak obhájil proti několikanásobnému mistrovi Reflexu Uherské Hradiště po výsledcích 8:1, 2:3 a 4:2.
Prvoligové mužstvo obsadilo v základní části třetí příčku a cestovalo ke čtvrtfinále do Hradce proti, ještě loni extraligovým, Úhřeticím. Čtvrtfinálovou bitvu jsme ovládli 8:2 a 7:4 a po čtvrté v řadě, jsme postoupili na finálový turnaj. V Poličce jsme s bilancí ve skupině 1-1-1 nastoupili v boji o bronz proti extraligovému B týmu Pardubic a po výhře 11:3 jsme získali bronz.
Poprvé jsme nasadili do mistrovských soutěží mládežnický celek, konkrétně juniorský tým.
Ten sice obsadil v základní části divize západ poslední čtvrtou příčku a vydal se na dvojzápas čtvrtfinále play-off až do dalekého Zlína k největšímu favoritovi soutěže. Po remíze v prvním utkání 5:5, kdy domácí vyrovnali po sporném vyloučení dvoubrankové manko, až v poslední minutě se šlo do druhého zápasu. V něm se mladíci ujali brzy vedení, ale za zvláštních okolností byly do konce utkání po vyprovokované šarvátce vyloučeni dva klíčoví hráči mužstva a oslabený celek již neměl sílu, podlehl 1:2 a byl vyřazen. 
 
 
" 2015 "                                                                                    
Ani druhá extraligová sezóna nám nevyšla podle našich představ.
Play-off nám uniklo o jediný bod, kdy nás mohla mrzet zejména ztráta z posledními Pardubicemi. Opět jsme tam byly nuceni hájit extraligovou příslušnost v play-out. Soupeřem nám v prvním kole bylo mužstvo Uherského Brodu, které dosud nezískalo ani bod, bohužel nečekané porážky 5:11 a 4:5 nás posunuly do posledního kola play-out proti Pardubicím. Naštěstí pro nás se Pardubický celek v průběhu sezóny rozložil, neodehrál první kolo play-out a po třech kontumacích se stal sestupujícím.
Prvoligové béčko, zakončilo základní část na třetím místě za suverénní Plzní a o bod za Berounem a muselo do předkola play-off. V něm vyřadilo po výsledcích 4:3 a 7:4 tradičního soupeře Rakovník a postouplo na finálový turnaj. Za zmínku stojí, že se stalo vůbec nejlépe skórujícím mužstvem základní části 1. ligy, když mělo uctihodný průměr 11 vstřelených branek na zápas.
Ve skupině finálového turnaje jsme zdolali nejprve Beroun a po následní remíze s Boskovicemi, které prahli po postupu do extraligy jsme díky lepšímu skóre, postoupili do finále proti mužstvy Eagles Chrudim. 
V neskutečně dramatickém zápase jsme několikrát dotáhli ztrátu a na penalty nakonec zvítězili 6:5 a vybojovali druhé prvenství v 1.lize ve třech letech!
Za zmínku stojí pětibrankový příspěvek nejlepšího hráče finále Pavla Würtherleho.
http://archive.onlajny.com/match/index/date/2015-06-28/id/147568
 
I v tomto roce startoval juniorský tým v mládežnické extralize. 
Ten v konkurenci čtyřech zkušených mužstev obsadil druhou příčku se stejným bodovým ziskem jako první Hradec Králové, když o první příčce rozhodla bilance ze vzájemných zápasů.
Ve čtvrtfinále jsme vyřadili Slávii Praha po výsledcích 8:5 a 10:4 a postoupili na final four.
Final four na domácí ploše na Chodově jsme zahájili vítězným semifinále nad Uherským Brodem 7:3. Bohužel tažení za mistrovským titulem nakonec skončilo pod vrcholem. Finálová prohra 2:5 s Novým Jičínem však znamenala obrovský úspěch a „titul vícemistrů ČR“.

 
 
" 2016 "                                                                                    
Extraligová soutěž zaznamenala velkou novinku, soutěž se uzavřela a poprvé v historii se mužstva utkala 1x každý s každým. Do sezóny jsme vstupovali s jasným cílem poprat se o play-off. 
Bohužel jediná výhra v základní hrací době a jedna v prodloužení znamenala konečnou 11. příčku sedm bodů za postupem do play-off, což bylo zklamání.
 
Prvoligový B team vyhrál základní část díky lepším vzájemným zápasům s mužstvem Rakovníka. V předkole play-off jsme pak vyřadili městského rivala Warriors jednoznačně 9:2 a 14:8 a již po šesté v řadě jsme postoupili na finálový turnaj.
Úvodní zápas základní části finalového turnaje nás nepotkal v dobré formě a přesto, že jsme ještě ve 23. minutě vedli 4:3, po porážce od Nové Paky 5:13 jsme prakticky ztratili šanci na boj o medaile. Ve druhém zápase skupiny jsme remizovali 3:3 s pozdějším vítězem 1.ligy Poličkou a cestovali jsme domů již po prvním dnu.
 
Radost ovšem rozdávali junioři. Ty jednoznačně ovládli základní část, když se stali nejlepším celkem celé soutěže. Ve 12 zápasech pouze jednou prohráli a základní část zakončili s neuvěřitelným skóre 122:46 tedy s průměrem více jak 10 vstřelených branek na zápas!
To samozřejmě znamenalo přímý postup do semifinále final six, který se konal v Novém Jičíně. V semifinále jsme se potkali s domácím Novým Jičínem, který ve čtvrtfinále vyřadil Hradec Králové, a oplatili jsme jim porážku z loňského finále po výhře 4:3.
Finále s Devils Zlín začalo hořce a po první polovině zápasu jsme prohrávali již 0:4. Mužstvo ukázalo vnitřní sílu a po 6. minutách druhé poloviny vyrovnalo. Bohužel, titul nám utekl i na podruhé, když vstřelil vítěznou branku 8.minut před koncem zápasu.
 
" 2017 "                                                                                    
V roce 2017 jsme se výrazně soustředili na stabilizaci „A“ týmu, kam se zapojilo několik hráčů z juniorského týmu a jasným cílem byl postup do play-off. Mužstvo odehrálo velmi dobrou sezónu, během které zdolalo úřadujícího mistra Olomouc i mužstvo Černošic, kam se kompletně přesunul mistrovský kádr Slávie z roku 2015. Bohužel přišli i slabší zápasy, ale 7 místo v těsném kontaktu se špičkou bylo reálné umístění. V osmifinále se nám postavil jeden z nejúspěšnějších týmů posledních let, mistr ČR 2013 a finalista let 2015 a 2016 Mission Roller Brno. V domácích dvojzápasech jsme zvítězili 8:2 a podlehly 1:6. Extra nastavení o vítězi nerozhodlo a až po samostatných nájezdech jsme se radovali s postupu do čtvrtfinále.
V něm jsme zajížděli na plochu druhého nejúspěšnějšího mužstva po základní části IHC Nový Jičín. V prvním utkání jsme na favoritem zvítězili 7:5 bohužel i díky vystoupení rozhodcovského dua jsme ve druhém zápase podlehli 4:1 a opět se rozhodovalo v extra prodloužení. V něm jsme bohužel úspěšní nebyly a naše extraligová pouť skončila. Celkově jsme obsadili konečnou 7. příčku s vědomím, že od final four nás dělil jen malý kousíček.
 
Prvoligový tým ovládl základní část divize západ zcela suverénně a zvítězil s obrovským rozdílem 12 bodů, když jediný bod ztratil po výhře na nájezdy hned v úvodním domácím zápase s Hořovicemi. Jako vůbec nejúspěšnější tým základní části první ligy, jsme se stali pořadatelem finálového turnaj. Finálová pětice předváděla v zápasech vyrovnané výkony.
V prvním zápase jsme zdolali Lomnici 11:6, ale ve druhém zápase jsme podlehli Uherskému Hradišti 7:9. Ve druhém hracím dni jsme nejprve nastoupili proti Poličce a výhra 6:5 na nájezdy se nakonec ukázala jako rozhodující. Bohužel jsme ztratili v závěru těsné vedení a rozhodlo se až v nájezdech, čímž jsme ztratili důležitý bod. V závěrečném zápase jsme totiž porazili konečného vítěze 1. ligy Karvinou 8:5 a právě ztracený bod ze zápasu s Poličkou nás stál vítězství v turnaji. Přesto je zisk stříbrných medailí úspěchem. B tým za posledních 5 let dokázal první ligu 2x vyhrát, 1x získat stříbro a 1x bronz. Úspěch, kterým se v historii první ligy nemůže pyšnit žádný jiný klub.
 
" 2018 "                                                                                    
Připravujeme....
 
" 2019 "                                                                                    
Připravujeme....
 
SOUHRN NEJVĚTŠÍCH ÚSPĚCHŮ DO ROKU 2018:                
Extraliga - 7. místo 2017
1.liga - vítěz 2013, 2015
  - 2. místo 2017
  - 3 místo 2008, 2014
Junioři - 2. místo 2015, 2016
   
Prague Roller Hockey Days – 2. místo (finálová prohra se Švédskem)

 

PŮSOBIŠTĚ KLUBU:                                                                
Náš klub momentálně hraje své domácí zápasy v multifunkční hale Květnového vítězství na Praze 11, kde působí od roku 2014.
Předchozí působiště:  
2008 Zimní stadion Kladno
2009 – 2011 Zimní stadion Eden
2012 – 2014 Zimní stadion Hvězda Praha
2015 –  Multifunkční hala Praha 11

 

Cílem naše klubu je zaměřit se do budoucna na práci s mládeží a vytvoření kompletní mládežnické základy.


 


 


 

Aktuální články
Ovládli jsme pražské derby !!!

Závěrečným bodem sobotního programu na Nikolajce byl souboj Stormu a Rats. Vyrovnané utkání dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří své...

 
Hradec Králové díky skvělému závěru přetlačil Roller Storm

Dramatické utkání mezi Roller Stormem a Hradcem Králové rozhodovala až poslední minuta. V prvním poločase předvedli domácí Pražané...

 
Roller Storm otočil zápas v Černošicích a bere tři body!

Po obratu v Černošicích vstupujeme do sezóny ziskem důležitých 3 bodů.

 
Premiérovým vítězem klubové ankety je VOJTA MALÍNEK
 
Hradec Králové ve finále juniorské extraligy překazil Roller Stormu sen o obhajobě
 
Gólová přestřelka se Zlínem! Áčko juniorky zůstává stoprocentní
 
Áčko juniorky bez problémů přehrálo Přerov
 
Juniorské béčko přejelo Zlín deseti góly!
 
Béčko juniorky slaví první výhru, doma přehrálo Přerov
 
Skvěle! Storm přetlačil Hořovice a slaví první výhru
 
Utkání
Muži "A" | sobota 11.05.2024, 16:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Prague Rats
7:4 ()
 
Muži "A" | sobota 25.05.2024, 11:00
ILHK Hradec Králové - IHC Roller Storm Praha
 
Muži "B" | neděle 07.05.2023, 19:00
IHC Roller Storm Praha - IHC ESSE Lovosice
5:8 (2:4, 3:4)
 
Junioři "A" | neděle 14.05.2023, 13:00
IHC Roller Storm Praha A - IHC Devils Zlín
13:10 (7:4, 6:6)
 
Junioři "B" | neděle 14.05.2023, 14:30
IHC Roller Storm Praha B - IHC Devils Zlín
10:1 (3:1, 7:0)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

 

 

 
© eSports s.r.o. & IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS