Inline hokej je po dvou letech zpátky! Začíná se už začátkem května

22.04.2022 | David Mencl

Dva roky se kvůli covidu prakticky inline hokej nehrál. Během roku 2020 se sice uskutečnili pohárové soutěže, které byli ale hodně zkrácené a ne všechny týmy se do nich zapojili. Letos se však už vše vrací v plném rozsahu, a tak se už začátkem května rozhoří boje ve všech kategoriích.

Storm se představí hned pět týmů ve třech kategoriích. Na zimním stadionu Nikolajka budou o úspěchy inline hokejisté mezi seniory, juniory a mladších žácích. V dospělé a juniorské kategorii bude mít Storm dokonce dvojnásobné zastoupení.


Stormské áčko se jako tradičně představí v Stilmat extralize. Ta bude pro letošní sezonu rozdělena do dvou divizí, kdy v té západní se představí celky z Čech a ve východní týmy z Moravy. Storm tak bude mít za soupeře Prague Rats, Černošice, Hradec Králové a nováčka z Hořovic. Čtyři nejlepší celky z každé divize sehrají jedno kolo play-off o dvě místa na Final Four. Tam se tak představí dva týmy z východu a dva ze západu.

Béčko si zahraje v 1 .lize v divizi Západ, kde bude mít za soupeře čtyři celky – Hořovice B, Warriors Praha a JsmeInline. Vedle této divize budou v druhé nejvyšší soutěži ještě další dvě divize. Play-off se nehraje, vítěz každé divize postoupí rovnou na Final Four, kam se probojuje ještě nejlepší celek z druhých míst.

Premiéru v oficiální soutěži zažijí stormští junioři. Ti se sice poprvé dali dohromady už před dvěma lety, jenže nakonec oficiálně nesehráli žádný zápas. První turnaj v rámci tehdejšího poháru totiž skončil předčasně kvůli nezpůsobilé ploše a následně byl turnaj anulovaný. Na druhý turnaj pak kvůli nařízené karanténě kvůli covidu neodcestovali.

Vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu juniorů nakonec bude mít Storm v Extralize juniorů hned dva týmy označené jako A a B. Fakticky ale půjde o dva rovnocenné celky s předem danými soupiskami. Oba týmy Stormu jsou zařazeny do divize Západ, kde se střenou s Černošicemi, Hořovicemi a Novou Pakou. Dva nejlepší týmy z každé divize pak postoupí na Final Four.

Poslední kategorií Stormu, která se představí v letošní sezoně, jsou mladší žáci. Jejich soutěž je také rozdělena do dvou divizí – Západ a Východ. Na Storm v západní skupině čekají Hořovice, Pardubice, Prague Rats a Nová Paka.

Rozpisy všech kategorií najdete na našem webu.

 
Utkání
Muži "A" | sobota 07.05.2022, 10:00
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
4:7 (1:0, 3:7)
 
Muži "A" | sobota 07.05.2022, 14:00
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
7:9 (1:4, 6:5)
 
Muži "B" | neděle 08.05.2022, 16:30
IHC Roller Storm Praha - IHC Warriors Praha
16:2 (7:1, 9:1)
 
Muži "B" | neděle 08.05.2022, 19:45
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
5:6 sn (3:4, 2:1)
 
Přípravka | neděle 07.06.2020, 12:00
IHC Dynamo Pardubice - IHC Roller Storm Praha
12:3 (8:1 ; 4:2)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

 

 

 
© eSports s.r.o. & IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS