V zápase s Hradcem jsme sahali po třech bodech, nakonec jsme padli v prodloužení

26.05.2019 | Admin

V oslabené sestavě, se 4 hráči z B týmu, nás čekali dva těžké zápasy. V prvním nedělním duelu se proti nám postavil Hradec, který útočí na nejvyšší příčky tabulky. Dlouho to ale vypadalo, že se nám podaří vybojovat 3 body, nakonec jsme však padli v prodloužení

Utkání začalo pěkně zostra, po pouhých čtyřiadvaceti sekundách hry se totiž poprvé měnilo skóre. Z dálky to zkusil Dani, jehož pokus sice hostující obrana srazila, následná dorážka Martina Matějčka už ale prolétla až do sítě. O další dvě minuty později využil Jan Kern zaváhání v královéhradecké obraně a střelou k pravé tyči navýšil vedení Stormu.

Další trefu mohli domácí přidat v přesilové hře, tu však Pražané vůbec nezvládli a téměř se nedostali do zakončení. V 11. minutě pak hosté využili svůj tlak, díky čemuž se jim povedlo snížit. Zdeněk Čáp zůstal nehlídaný u pravé tyčky a místo rychlé střely zvolil krátkou kličku do bekhendu, po které prostřelil Frodla.

O necelých deset minut později mohlo být vyrovnáno. Dva hostující hráči totiž mířili sami na Frodla, ten si však neuvěřitelně poradil s první střelou i s následnou dorážkou. Prakticky z protiútoku pak udeřili domácí, kteří se tak vrátili do dvoubrankového vedení. V přečíslení dvou proti jednomu si Kern všiml volného Jana Merkla, který po přesné přihrávce už jen doklepl kotouč za přesouvajícího se Mahdala.

Hradec Králové si dokázal během zápasu vytvořit hned několik vyložených příležitostí, často je ale trápil Frodl. Stejně jako v 27. minutě, kdy téměř na brankové čáře vykopl střelu po křižné přihrávce. Hostům se nakonec přece jen podařilo Frodla překonat. Byl to Daniel Voženílek, který zůstal u levé tyčky a nadvakrát puk procpal přes ležící beton až za brankovou čáru. V posledních vteřinách nám pak rozhodčí podle všeho neuznali regulérní branku, kterou vstřelil v poslední vteřině Matějček.

Ve druhé polovině zápasu se trochu přiostřilo, a tak nebylo divu, že se rozmnožila i vyloučení. Při jednom z trestů pro domácí sehrál Hradec Králové parádní kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl Filip Kuťák! Ten se opřel do puku a poslal ho přesně za záda bezmocného Frodla.

Po chvilce se proti pravidlům provinili i hosté a nabídnutou početní výhodu domácí využili. Kern poslal puk na střed hřiště Pavlu Würtherlemu, který tvrdou ranou zamířil přesně pod víko. Hosté v závěru dostali dva tresty těsně po sobě a vypadlo to, že tím Storm dostal ideální příležitost stvrdit své vítězství.

Místo toho se ale Hradec Králové dostal do přečíslení, ze kterého po přihrávce zakončoval Tomáš Půlpán. Jeho první střelu dokázal Frodl zázračně zastavit, na dorážku už ale nedosáhl. Za nerozhodného stavu tak šlo utkání do prodloužení, ve kterém si vzal puk Filip Kuťák a po samostatné akci ho poslal z levé strany k levé tyči.

Tomáš Würtherle (vedoucí IHC Roller Storm Praha): „Do utkání jsme šli hodně oslabení, v sestavě vlastně byly čtyři hráči z našeho béčko. Kluci to ale zvládli velmi dobře, podali výborný výkon. Jedna chyba nás bohužel stála zisk tří bodů. Určitě jsme měli na to, abychom tento zápas vyhráli, teď už to ale nezměníme. Pomalu už se soustředíme na další zápas proti Olomouci, abychom ho zvládli ještě o trochu lépe.“

Zdeněk Karlík (trenér ILHK Hradec Králové): „Díky vyrovnávacímu gólu ve vlastním oslabení jsme se v zápase zahránili a po skvělé akci Kuťáka v prodloužení bereme důležité dva body.“


 
Aktuální články
Utkání
Muži "A" | Sobota 07.05.2022, 10:00
IHC Roller Storm Praha - SK Černošice
4:7 (1:0, 3:7)
 
Muži "A" | Sobota 07.05.2022, 14:00
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
7:9 (1:4, 6:5)
 
Muži "B" | Neděle 08.05.2022, 16:30
IHC Roller Storm Praha - IHC Warriors Praha
16:2 (7:1, 9:1)
 
Muži "B" | Neděle 08.05.2022, 19:45
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
5:6 sn (3:4, 2:1)
 
Přípravka | Neděle 07.06.2020, 12:00
IHC Dynamo Pardubice - IHC Roller Storm Praha
12:3 (8:1 ; 4:2)
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

 

 

 
IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS