Moravskou nadvládu narušil Roller Storm Praha, ve finále juniorky smetl Zlín

27.06.2022 | Tomáš Würtherle

Na přerovském zimním stadiónu proběhl druhý a poslední den mistrovství České republiky mládeže v inline hokeji. Ve třetí mládežnické kategorii – po mladších žácích (Uherský Brod) a dorostu (Přerov) – se tak radoval tým z Moravy. Poslední titul ale putuje po metropole, Roller Storm Praha zvrátil remízový stav poslední bitvy se Zlínem osmi góly ve druhém poločase.

V semifinále juniorky se proti sobě postavili Zlín jako vítěz moravské skupiny nejvyšší soutěže vyzval B-tým Roller Storm Praha. Oba poločasy vyhrál poměrem 5:3 a mohl dál snít svůj mistrovský sen. Naše branky vstřelili 2x Kuchař, Nemés, Svoboda, Stejskal a Štípek.

Soupeře Zlína určil duel mezi Roller Storm Praha a Přerovem. Pražané otevřeli skóre zásluhou Vojtěcha Malínka, Night Birds odpověděli v přesilovce po přesné střele kapitána Adama Holíka. Dál už se však v zápase plném vyloučení prosazoval pouze tým z hlavního města. Čtyřicet sekund před koncem první půle mu vrátil těsný náskok Novák, po pauze pak Žurka v bráně Hanáků překonali Slavíček, Straka a Strnad. Vytoužené se stalo skutkem, jedno z našich mužstev se probojovalo do finále !

Zápas o třetí z cenných kovů byl od začátku velmi opatrný. Přerov i rezerva Roller Storm Praha spíše vyčkávaly. Na vedoucí branku přerovského Stanislava Svozila odpověděl z dorážky Márton Nemes. Krátce před vypršením prvního poločasu Night Birds znovu odskočili na jednobrankový rozdíl, po přihrávce Stanislava Svozila se prosadil Ambrož. Ve druhé patnáctiminutovce si Přerov vypracoval vedení 4:2, Naše Béčko, ale v poslední minutě snížilo na nejtěsnější možný rozdíl. Vyrovnat se jim však nepodařilo, naopak sekundu před koncem pojistil vítězství Přerova Ryšavý.

První půle juniorského finále nabídla nerozhodné skóre. Roller Storm Praha sice nad Zlínem vedl 3:1, když dvakrát v přesilovce udeřil kapitán Straka. O výhodu dvou gólů ovšem přišel, nejprve snížil Holba a po něm využil výhodu jednoho muže v poli Šindelek. Devils mohli ještě před sirénou dokonat obrat, kapitán Lukáš Chludil ale z trestného střílení Voleveckého nepřekonal.

Kdo čekal podobně urputný boj i ve druhé dvacetiminutovce, musel být zklamaný, ale k naší radosti totiž padaly góly pouze do branky Zlína, Synek inkasoval od hráčů v zelenomodré kombinaci dohromady osmkrát. Roller Storm nejprve dvakrát udeřil ve vlastním oslabení, kdy zlínského brankáře pokořili unikající Malínek a Gardoň. Další tři trefy vměstnal do přesilovek, přičemž Straka zkompletoval hattrick. Svěřenci kouče Pavla Würtherleho tak jako jediný celek z Čech vyhráli mládežnický šampionát na přerovském stadionu.

Fantastická jízda sezónou skončila nejcennější medailí a prvním mládežnickým titulem pro náš klub. Nedílnou součástí zlatého týmu je však i B tým. Ten sice nedosáhl na medaili, ale čtvrté místo je obrovským úspěchem mladého týmu a zejména oba týmy společně vytvořili fantastickou partu. Díky patří všem hráčům.

 
Aktuální články
Premiérovým vítězem klubové ankety je VOJTA MALÍNEK

Poprvé v klubové historii jsme se rozhodli uspořádat anketu o klubového hráče sezóny. Možnost hlasování měli hráči, a u mladších...

 
Hradec Králové ve finále juniorské extraligy překazil Roller Stormu sen o obhajobě

Čtyři nejlepší týmy juniorské extraligy předvedly na Final Four vynikající výkony, které vygradovaly ve skvělé a dramatické finále...

 
Gólová přestřelka se Zlínem! Áčko juniorky zůstává stoprocentní

V repríze loňského finále to v prvních minutách vypadalo na jednoznačnou záležitost. Vždyť Storm vedl po necelých dvanácti minutách už...

 
Áčko juniorky bez problémů přehrálo Přerov
 
Juniorské béčko přejelo Zlín deseti góly!
 
Béčko juniorky slaví první výhru, doma přehrálo Přerov
 
Skvěle! Storm přetlačil Hořovice a slaví první výhru
 
Áčko sehrálo s Černošicemi vyrovnaný zápas, nakonec ale o gól padlo
 
Béčko juniorů nasbíralo další zkušenosti v duelu s Hořovicemi
 
Béčko juniorky sahalo po bodech, nakonec ale s Úhřeticemi prohrálo
 
Utkání
Muži "A" | sobota 13.05.2023, 15:00
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
3:2 (2:0, 1:2)
 
Muži "B" | neděle 07.05.2023, 19:00
IHC Roller Storm Praha - IHC ESSE Lovosice
5:8 (2:4, 3:4)
 
Junioři "A" | neděle 14.05.2023, 13:00
IHC Roller Storm Praha A - IHC Devils Zlín
13:10 (7:4, 6:6)
 
Junioři "B" | neděle 14.05.2023, 14:30
IHC Roller Storm Praha B - IHC Devils Zlín
10:1 (3:1, 7:0)
 
Starší žáci | neděle 01.05.2016, 15:00
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
3:7 ()
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

 

 

 
© eSports s.r.o. & IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS