Dorost a Junioři vicemistry ČR !

25.06.2024 | admin

O víkendu 22-23.6. proběhl, na zimním stadiónu v Přerově, vrchol domácích soutěží. Ve finálových turnajíchse zde potkali všechny kategorie, vyjma 1.ligy, a náš klub na něm měl kompletní obsazení všech mládežnických týmů, které zasáhli do soutěžního ročníku. Starší žáci bojovali ve final six a výběru dorostu a juniorů pak ve final four. 

Program odstartoval v sobotu, kde jsme měli jediné želízko v ohni a to dorostenecký tým. 

V naší premiérové sezóně v kategorii jsme suverénně vyhráli divizi západ, když jsme prohráli jen jediný zápas. Nechali jsme za sebou favorizované týmy Hořovic a Rats.

V semifinále Final Four nás tak čekal druhý celek východní divize Devils Zlín, který za sebou ve skupině nechal trojnásobné mistry z Přerova. 
Semifinále nabídlo dramatické utkání a podle mnohých, asi vůbec nejhezčí utkání sobotního programu.
Po brzkém vedení jsme ve 14.min utkání prohrávali již 2:4, aby se tým semkl a vývoj zápasu otočil na 5:4. Cesta do finále se zdála být otevřená, když do konce zápasu zbývaly dvě minuty a měli jsme možnost přesilové hry. Bohužel chyba nás stála vedení a drama pokračovalo.
Vojta Švancar však 1:12 min před koncem opět strhnul vedení na naší stranu a výhru pak pojistil do prázdné branky Adam Keller.

KARTA ZÁPASU

Ve finále nás pak čekal  suverén celé sezóny, celek HC Lvi Břeclav. Břeclavští za celou sezónu ztratili body pouze v jediném utkání.
Ve finále jsme drželi s favoritem krok a odehráli jsme vyrovnané utkání. Na vedení Břeclav v první polovině reagoval Dan Skyba, přesto jsme první polovinu ztratili 1:3.
V úvodu druhé Vojta Švancar snížil na 2:3, avšak po třech minutách Břeclav opět vedla o dvě branky. 
Deset minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje skvěle hrající Vojta Švancar, jenže soupeř si o dvě minuty později vzal zpět dvoubrankové vedení a nám už na zvrat nezbývali síly a ve finále jsme padli 3:5.
Tým, který se složil před sezónou a ve kterém všichni hráči zažívali své první kroky na inline bruslích, však dosáhl neuvěřitelného úspěchu a zcela po zásluze vybojoval stříbrné medaile, které i přes z slzy prohry, určitě všichni s hrdostí ocení.


KARTA ZÁPASU

STREAM ZÁZNAM SOBOTNÍHO PROGRAMU MČR

Sestava vicemistrů ČR v kategorii dorostu:
MATTANELLI Tomáš, GRANT Maximilian - HOLEJŠOVSKÝ Josef, ŠVANCAR Tomáš, SKYBA Daniel, REICH Rostislav, SLÍŽEK Matouš, VENT Štěpán, VOSMÍK Vojtěch, ŠVANCAR Vojtěch, KELLER Adam, CHALOUPKA Jan, KHOKHLOV Roman.Nedělní program vedl do boje jako první naše Starší žáky, kde se představili i čerstvý držitelé stříbrných dorosteneckých medailí Honza Chaloupka a Roman Khoklov. 

Žáci nastoupili proti domácím NightBirds Přerov a odstartovali parádně, když nás Honza Chaloupka už po 55 vteřinách poslal do vedení 1:0.
Domácí pak 3 brankami v rozmezí pěti minut zápas otočili. 
Bohužel na perfektní první polovinu jsme navázat nedokázali a domácí navýšili již na 1:5.
Malou šanci vykřesal Roman Khoklov, který snížil na 2:5, ale domácí pokračovali v dominanci a nakonec po zásluze zvítězili jasně 8:2 slabou náplastí pro nás je, že jsme vypadli s novým mistrem, protože domácí Přerov svojí jízdu zakončil jasnou výhrou 6:2 ve finále s U.Brodem. 

KARTA ZÁPASU

Bohužel s formou se naši žáci nepotkali ani v zápase o konečné páté místo.
S Boskovicemi se jim od počátku nedařilo a první branku vstřelil Míra Záhorec až v 11.min, když snižoval na 1:4. 
Stejný hráč pak ještě korigoval na 2:6, ale s konečným výsledkem proti druhému celku východní divize už jsme více udělat nedokázali a prohra 2:7 znamená konečné 6.místo.

KARTA ZÁPASU

Sestava šestého celku na  MČR v kategorii starších žáků:
DOLEŽAL Simon, ZAJAC Jakub - DOLEŽEL Filip, VYMAZAL Simon, PELECH Jan, BUMBA Jan, KHOKHLOV Roman, CHALOUPKA Jan, HLÁVKA Daniel, ZÁHOREC Miroslav, BEČVAŘÍK Patrik, SKLENIČKA Eduard.


Poslední náš zástupce, který vstoupil do bojů byl juniorský výběr, který po konečné třetí příčce po základní části nastoupil v semifinále proti, asi největšími favoritovi soutěže, Hořovickým Cvočkařům.
Utkání bylo od začátku velmi opatrné a oba týmy vyčkávali na chybu soupeře. Hořovice častěji kombinovali a Žmola Cvočkaře poslal do vedení 1:0. Stejným skóre pak skončila první polovina utkání.
Do té druhé jsme vstoupili mnohem aktivněji, hra se vyrovnala a po 3.minutách vyrovnal Kristián Halbych. O 6.minut později Halbych nahrál Danielu Kříženeckému a rázem jsme vedli 2:1. 
Precizní výkon však pokračoval po ose Vosmík, Dobner a nakonci všeho stála Tereza Plosová - 3:1.
Stejně jako v sobotu dorostu se nám necelé dvě minuty před koncem naskytla šance přesilové hry, ale naložili jsme s ní prachbídně a Cvočkaři snížili. 
Dramatický zápas nakonec ukončil 12 vteřin před koncem svojí druhou brankou zápase Kristián Halbych a potřetí v řadě poslal juniorku do finále.

KARTA ZÁPASU

Juniorské finále zakončilo kompletní program finálového víkendu a rozhodovalo o posledním mistrovi ČR v roce 2024.
Ve finále nás čekal suverén základní části, domácí NightBirds Přerov, který v základní části ani jednou neprohrál v základní hrací době a padl pouze ve dvou případech na nájezdy s Hořovicemi.
Domácí vkročili do zápasu lépe a již po minutě vedli 1:0. Po dvou minutách však po nahrávce Adama Vosmika srovnal Robin Palaščák.
Vedení domácím vrátil v 16.min Janek, ale osm vteřin před koncem první poloviny při přesilovce vyrovnal kapitán Adam Vosmik. 
Do druhé poloviny vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří využili svých zkušeností a herní převahy a postupně se dostali do vedení až 5:2.
Naši borci bojovali a snažili se utkání ještě otočit. Při power-play vykřesal jiskru naděje Adam Vosmik - 3:5.
V pokračující hře bez brankáře nás však domácí potrestali a definitivně rozhodli utkání.
Závěrečnou tečku dala utkání pak Tereza Plosová, která korigovala na konečných 4:6.
Junioři obhájili stříbrné medaile z roku 2023, ovšem letošní stříbrná má nádech zlata a v konkurenci dalších týmů je konečné druhé místo obrovským úspěchem.

KARTA ZÁPASU

STREAM ZÁZNAM NEDĚLNÍHO PROGRAMU MČR

Sestava vicemistrů ČR v kategorii juniorů:
HEJPETR Jakub, IRLBEK Filip - KŘÍŽENECKÝ Daniel, HOLEJŠOVSKÝ Pavel, DOBNER Miroslav, HAŠEK Jakub, MARCINEK Vojta, PLOSOVÁ Tereza, VOSMÍK Adam, PALAŠČÁK Robin, HALBYCH Kristián, ŠVANCAR Vojtěch, SKYBY Daniel.
 
Aktuální články
Junioři, dorost i starší žáci postoupili na finále MČR

Všechny naše mládežnické celky postoupili na finálové turnaje MČR, které se odehrají v sobotu a neděli 22-23.6. na ZS v Přerově. Dorost...

 
Roller Storm ovládl zápas obratů, výhru proti Hořovicím trefil Matěj Strnádek

Celkem patnáct branek nabídl skvělý zápas mezi Hořovicemi a Roller Stormem. Pražskému týmu vyšla výborně první půle, po níž vedli o...

 
Ovládli jsme pražské derby !!!

Závěrečným bodem sobotního programu na Nikolajce byl souboj Stormu a Rats. Vyrovnané utkání dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří své...

 
Hradec Králové díky skvělému závěru přetlačil Roller Storm
 
Roller Storm otočil zápas v Černošicích a bere tři body!
 
Premiérovým vítězem klubové ankety je VOJTA MALÍNEK
 
Hradec Králové ve finále juniorské extraligy překazil Roller Stormu sen o obhajobě
 
Gólová přestřelka se Zlínem! Áčko juniorky zůstává stoprocentní
 
Áčko juniorky bez problémů přehrálo Přerov
 
Juniorské béčko přejelo Zlín deseti góly!
 
Utkání
Muži "A" | sobota 11.05.2024, 16:00
IHC Roller Storm Praha - IHC Prague Rats
7:4 ()
 
Muži "B" | neděle 07.05.2023, 19:00
IHC Roller Storm Praha - IHC ESSE Lovosice
5:8 (2:4, 3:4)
 
Junioři "A" | neděle 14.05.2023, 13:00
IHC Roller Storm Praha A - IHC Devils Zlín
13:10 (7:4, 6:6)
 
Junioři "B" | neděle 14.05.2023, 14:30
IHC Roller Storm Praha B - IHC Devils Zlín
10:1 (3:1, 7:0)
 
Starší žáci | neděle 01.05.2016, 15:00
IHC Roller Storm Praha - Cvočkaři Hořovice
3:7 ()
 
Partneři

Jagrteam

Sport11

Stilmat

 

 

 
© eSports s.r.o. & IHC Roller Storm Praha - kontakt: info@rollerstorm.cz RSS