David Mencl |

Nová sezona startuje! Storm má zastoupení ve čtyřech soutěžích

První květnový víkend se znovu po roce rozjedou soutěže inline hokeje v Česku. A Storm u toho opět nebude chybět. Kromě extraligového áčka se v první lize představí béčko a o medaile budou bojovat i junioři a dorostenci. Všechny čtyři týmy se poprvé do hry dostanou už tento víkend.

Vysoké ambice bude mít opět áčko, které už v loňské sezoně ukázalo velký potenciál. Mladý tým s velezkušeným kapitánem Davidem Bernadem nakonec dokráčel až těsně pod vrchol, když v bezbrankovém finále prohrál až po samostatných nájezdech. Tým zůstal z velké části pohromadě a došlo jen k drobným kosmetickým změnám. V brance bude opět jistota v podobě Tomáše Voleveckého, který byl loni statisticky nejlepší brankář extraligy, hru bude z obrany řídit kapitán David Bernad a o gólovou produkci by se měl znovu starat zejména Lukáš Strnad.

Do letošní sezony vstoupí Storm v sobotu 2. května hodinu po poledni. V prvním utkání se inlinisté Stormu postaví nováčkovi z Lovosic, který v loňské sezony vyhrál 1. ligu. V druhém duelu o tři a půl hodiny později pak změří síly s Hradcem Králové, se kterým loni smolně prohráli, a tak mají Západočechům co vracet.

Béčko Stormu začne sezonu v neděli, kdy ke dvěma duelům odcestuje do Lovosic, kde nejdříve v pražském souboji prověří Warriors Praha a o další body pak budou usilovat i proti Wizards.

Až v neděli začnou letošní pouť za postupem na závěrečné Final Four junioři, kterým tato meta loni unikla. Je ale pravdou, že Storm měl v loňské sezoně jeden z nejmladších kádrů v soutěži, a tak spíše sbíral zkušenosti. Ty by chtěla nejstarší mládežnická kategorie využít už letos. Tým navíc doplnili šikovní hráči ročníku 2009, kteří minulý rok v dorostu hráli předkolo a o kousek se na závěrečný turnaj neprobojovali.

Letos se juniorská extraliga bude hrát jako celorepubliková soutěž, první hrací den ale Storm narazí na soupeře z Čech. Na Nikolajce nejdříve narazí na Černošice a následně změří síly ještě s Hořovicemi.

Stejně jako v posledních letech se Storm zúčastní také extraligy dorostu, která bude mít v letošní sezoně jen pět účastníků. Z tohoto důvodu se tak nebude končit závěrečným Final Four a medaile se určí na základě tabulkového pořadí po skončení dlouhodobé části. V týmu, který první dva zápasy odehraje v sobotu v Přerově proti domácímu výběru a Uherskému Brodu, je vedle zkušeného jádra několik nováčků.

Vedení Stormu je tak plno očekávání, jak se této kategorii bude v letošním ročníku dařit. Všem týmům pak přeje do nové sezony co nejvíce vítězství a spoustu radosti z výsledků.

Sleduj nás!

Partneři

__________________

__________________

__________________

__________________

__________________

Aktuální články

O víkendu vrcholí domácí soutěže, tři týmy míří do bojů o medaile!

Poslední červnový víkend vyvrcholí soutěže seniorů a juniorů. V sobotu se v Žamberku odehraje Final Four Stilmat extraligy, na což v...

Ostudný debakl v derby !

S jistotou účasti na závěrečném Final Four a s možností získat premiérově putovní pohár Karla Rachůnka pro vítěze základní části,...

Vydřena výhra po nájezdech

Pražský celek zvítězil ve Zlíně i podruhé, avšak tentokrát se pořádně nadřel. Kanci z Uherského Brodu dvakrát smazali těsnou ztrátu,...